Psy zagryzły ciężarną kobietę. Tragedia podczas polowania

Ciało kobiety znalazł mąż (fot. Shutterstock/ Krasula)

W lesie w pobliżu Villers–Cotterêts na północny wschód od Paryża znaleziono ciało 29–letniej kobiety w ciąży. Ofiarę zaatakowały psy. W okolicy odbywało się polowanie z psami – informuje w środę serwis internetowy BBC News, powołując się na miejscowych śledczych.

Psy zaatakowały sześciolatka wracającego ze szkoły

Sześcioletnie dziecko, wracające ze szkoły pod opieką babci, zostało pogryzione przez psy w jednej z miejscowości woj. lubelskiego. Z obrażeniami...

zobacz więcej

Ofiara zginęła w wyniku „kilku ugryzień w górne i dolne kończyny oraz w głowę” – poinformował prokurator Frédéric Trinh. Policja prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa.

Kobieta wyprowadzała na spacer własne psy. Jak podaje BBC News, powołując się na biuro prokuratora, 29–latka zadzwoniła do męża i powiedziała, że boi się, że zostanie zaatakowana przez sforę. To właśnie mąż znalazł później ciało małżonki – podążał za wyciem jej psów.

Jak podaje lokalna gazeta „Le Courrier Picard”, w lesie, w którym zginęła kobieta, stado psów brało udział w polowaniu na jelenie.

W poszukiwaniu zwierząt, które doprowadziły do śmierci kobiety, przebadano 93 psy. Wśród nich było pięć należących do ofiary. Nie wiadomo jeszcze, które z przebadanych psów zaatakowały 29-latkę.

Z kolei francuski związek łowiecki w oświadczeniu napisał, że „nie ma dowodów na to, że psy myśliwskie mają związek ze śmiercią tej kobiety”.

– Podczas polowania psy kierują się instynktem i tropem zwierzęcia. Nie zbaczają z drogi i nie atakują człowieka – powiedział na łamach tygodnika „L'Express” Antoine Gallon ze stowarzyszenia zrzeszającego myśliwych.

źródło:

Zobacz więcej