Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Atak nożownika w Berlinie. Nie żyje syn byłego prezydenta

Fritz von Weizsäcker (fot. Georg Hilgemann - Pool/Getty Images)

Fritz von Weizsäcker, syn byłego prezydenta Niemiec Richarda von Weizsäckera, został śmiertelnie dźgnięty nożem we wtorek podczas wykładu, który wygłaszał w szpitalu w Berlinie – poinformowała niemiecka policja.

Nożownik przed budynkiem MSW w Londynie. Zaatakował mężczyznę

Mężczyzna został raniony nożem w czwartek w pobliżu siedziby ministerstwa spraw wewnętrznych w centrum Londynu – poinformowała miejscowa policja,...

zobacz więcej

W ataku została też poważnie ranna jedna osoba, która próbowała pomóc w schwytaniu sprawcy. Media podają, że ranny jest policjantem.

Według mediów wystąpienia słuchało 20 osób. W audytorium znajdował się też napastnik, który nagle dźgnął Weizsäckera nożem. Mimo starań lekarzy, syn byłego prezydenta zmarł w nocy z wtorku na środę.

59-letni Weizsäcker wygłaszał wykład o chorobach nerek w prywatnym szpitalu Schlosspark-Klinik w Charlottenburgu w zachodniej części Berlina. Weizsäcker był tam ordynatorem oddziału chorób wewnętrznych.

Napastnik, którego motywy nie są znane, został ujęty przez policję – informuje portal Deutsche Welle. W sprawie zabójstwa wszczęto dochodzenie. Na miejscu pracują śledczy, którzy zbierają od świadków zeznania.

Fritz von Weizsäcker był jednym z czworga dzieci Richarda von Weizsäckera, polityka CDU, który sprawował najwyższy urząd w państwie – najpierw w RFN, potem w zjednoczonych Niemczech - przez dwie kadencje w latach 1984-1994. Wcześniej był m.in. burmistrzem Berlina Zachodniego. Były szef państwa zmarł w 2015 roku.

źródło:
Zobacz więcej