Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

FBI będzie ścigać osoby znęcające się nad zwierzętami. Nowe prawo w USA

Ustawa czeka teraz na podpis prezydenta Donalda Trumpa (fot. Shutterstock/wk1003mike)

Kongres USA przyjął ustawę, na mocy której FBI będzie ścigać osoby torturujące zwierzęta – donosi w środę „Dziennik Gazeta Prawna”. Głosujący byli jednomyślni.

Żywe świnie wykorzystywane do testów zderzeniowych. Chiny nie widzą problemu

Chińscy badacze używają żywych świń do przeprowadzania samochodowych testów zderzeniowych. W wyniku eksperymentów zginęło co najmniej siedem...

zobacz więcej

Projekt ustawy został złożony przez politycznych przeciwników reprezentujących Florydę: Demokratę Teda Deutcha i Republikanina Verna Buchanana.

– Nasz projekt wysyła wyraźny komunikat, że nasze społeczeństwo nie akceptuje okrucieństwa wobec zwierząt. Otrzymaliśmy wyrazy wsparcia od wielu Amerykanów z całego świata, o bardzo zróżnicowanych poglądach politycznych – powiedział kongresmen Deutch.

Zgodnie z założeniami projektu władze federalne będą ścigały wszelkiego rodzaju znęcanie się. Za przestępstwo zostanie uznane także złe traktowanie trzody chlewnej oraz drobiu hodowlanego. Śledztwa w tych sprawach będzie prowadziło Federalne Biuro Śledcze, ale także żandarmeria wojskowa, jeśli do przestępstwa dojdzie na ternie bazy wojskowej.

– Wiemy już, że okrucieństwo wobec zwierząt jest wskaźnikiem patologii społecznej, a ci, którzy popełniają zbrodnie przeciwko ludziom, często zaczynają od krzywdzenia zwierząt – powiedziała na antenie CNN cytowana przez „DGP” aktywistka Sara Amundson. Jak dodała, jest to rodzaj przemocy, który „jest zarówno powszechny, jak i dobrze udokumentowany”.

Do tej pory każdy stan USA miał własne regulacje prawne dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Projekt przyjęty przez Kongres zakłada za tego rodzaju przestępstwa do siedmiu lat pozbawienia wolności. Ustawa czeka teraz na podpis prezydenta Donalda Trumpa, który zadeklarował już, że na pewno to zrobi.

źródło:
Zobacz więcej