RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Posłowie KO udzielili poparcia rządowi. Teraz się tłumaczą

We wtorek Sejm udzielił wotum zaufania nowemu gabinetowi premiera Mateusza Morawieckiego. Wniosek poparło 237 posłów, w tym dwóch posłów Koalicji Obywatelskiej. Oboje tłumaczą, że to pomyłka.

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego z wotum zaufania

Sejm udzielił wotum zaufania nowemu gabinetowi premiera Mateusza Morawieckiego. Wniosek poparło 237 posłów, przeciw głosowało 214, wstrzymało się...

zobacz więcej

Podczas głosowania na sali plenarnej było 454 posłów. Większość bezwzględna wynosiła 228. Za wotum zaufania dla rządu głosował cały klub Prawa i Sprawiedliwości (235 posłów) i dwóch posłów Koalicji Obywatelskiej (Marek Hok i Gabriela Lenartowicz). Poseł Jacek Protas się wstrzymał, reszta klubu (129 posłów) była przeciwna.

Zarówno Hok, jak i Lenartowicz twierdzą, że doszło do pomyłki.

„Problemy z nową karta do głosowania. Nie tylko moje, jak się okazało. Zdarzało się też w poprzedniej kadencji, ale nie dotyczyło tak newralgicznych głosowań” – napisała na Twitterze Gabriela Lenartowicz.

Podobny wpis na Twitterze umieścił Marek Hok. „Jak się okazuje, system elektronicznego głosowania w Sejmie bywa zawodny...” – stwierdził.

źródło:
Zobacz więcej