„Gazeta Polska”: Grodzki zmieniał zdanie ws. centrum Galaxy

Tomasz Grodzki został marszałkiem Senatu (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Będąc szefem klubu radnych PO w Szczecinie Tomasz Grodzki zmieniał zdanie w sprawie rozbudowy centrum handlowego Galaxy – zauważa „Gazeta Polska”. Tygodnik ocenia, że zachowanie obecnego marszałka Senatu było podejrzane.

Profesor napisała o Grodzkim, sugerowała łapówkę. Zajmie się nią rzecznik dyscyplinarny

Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego skierował sprawę wypowiedzi prof. Agnieszki Popieli na temat marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego do...

zobacz więcej

Tygodnik przypomina, że 8 października 2013 r. Tomasz Grodzki, będąc szefem klubu radnych PO w Szczecinie, zapowiedział, że radni jego ugrupowania nie poprą uchwały pozwalającej na rozbudowę centrum handlowego Galaxy, „aby w tym miejscu stworzyć coś, co byłoby wizytówką miasta”.

Dzień później w restauracji Sowa i Przyjaciele Krzysztof K., przedstawiciel właściciela Galaxy, mówił Olgierdowi Geblewiczowi, marszałkowi województwa, że radni Platformy mogą wycofać się z blokowania jego rozbudowy. „Niech się pójdą wy*rać, k*wa, w tym momencie” – powiedział m.in..

Pięć dni później – kontynuuje „Gazeta Polska” – obecny marszałek Senatu zmienił zdanie w sprawie inwestycji i zagłosował „za”. Miał wyjaśniać, że przekonały go „bardzo rzeczowe” argumenty inwestora.

źródło:
Zobacz więcej