RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Migranci byli ukryci na statku w kontenerze chłodniczym

Imigranci trafili do szpitala (fot. TT/Mike Bos)

25 nielegalnych imigrantów na pokładzie odkryła załoga statku towarowego, zmierzającego z Holandii do Wielkiej Brytanii. Grupa nielegalnych imigrantów – dorośli i dzieci – była zamknięta w chłodniczym kontenerze.

Kolejni imigranci znalezieni w ciężarówce chłodni

Grecka policja znalazła 41 imigrantów, którzy ukrywali się w ciężarówce chłodni. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do rutynowej kontroli na...

zobacz więcej

Statek zawrócił do portu w Vlaardingen koło Rotterdamu, gdzie wychłodzonych pasażerów na gapę przewieziono do szpitala na badania. Lekarze orzekli, że wszyscy byli w zadowalającym stanie.

Policjanci z psami tropiącymi przeszukali jednostkę w poszukiwaniu ewentualnych kolejnych imigrantów, ale nikogo więcej nie znaleziono.

Zatrzymano kierowcę ciężarówki, w której grupa dostała się na pokład statku. Nie podano, z jakiego kraju pochodzili imigranci.

W październiku niedaleko Londynu, w kontenerze-chłodni umieszczonym na naczepie ciężarówki odkryto ciała 39 Wietnamczyków, w tym nastolatka.W czerwcu 2000 roku, w brytyjskim porcie w Dover, w ciężarówce znaleziono ciała 58 nielegalnych imigrantów z Chin. Dwie osoby przeżyły. Rok później holenderski kierowca ciężarówki został skazany na 14 lat więzienia za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem ludzi.

źródło:
Zobacz więcej