RAPORT

Wojna na Ukrainie

Łukasz Piszczek pożegnał się z reprezentacją. Wzruszające chwile na Narodowym

W trakcie meczu ze Słowenią Łukasz Piszczek uroczyście pożegnał się z reprezentacją Polski. Piłkarz zagrał dla niej 66 razy, strzelając 3 bramki.

Polska-Słowenia: Pożegnanie Łukasza Piszczka

Reprezentacja Polski we wtorkowy wieczór zakończy udział w eliminacjach Euro 2020. Na pierwszym miejscu w grupie i z trzymanymi w garści od...

zobacz więcej

Piszczek zszedł z boiska pod koniec pierwszej połowy meczu. Piłkarza pożegnali na boisku reprezentanci Polski i Słowenii, tworząc mu szpaler. Polska widownia, oklaskując naszego znakomitego obrońcę, skandowała: „Łukasz Piszczek!”, „Dziękujemy!”.

Piszczek strzelił trzy bramki w reprezentacji Polski, w której wystąpił 66 razy. Jest jedyny polski obrońca, który zagrał w finale Ligi Mistrzów.

Piszczek wystąpił w kadrze w czterech wielkich turniejach – mistrzostwach Europy w 2008, 2012 i 2016 oraz mundialu w 2018 r. Największy sukces odniósł podczas Euro 2016, gdy wraz z reprezentacją dotarł do ćwierćfinału.

– Brak medalu z drużyną narodową na pewno jest dla mnie niedosytem, ale odchodzę z reprezentacji jako piłkarz spełniony. Faktycznie, najbliżej sukcesu byliśmy podczas Euro 2016. Sam turniej, jak i poprzedzające go eliminacje, wspominam najlepiej – mówi piłkarz.

– Ale dumą napawa mnie też fakt, że mogłem reprezentować Polskę na czterech dużych imprezach – mówił wczoraj 34-latek.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej