RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Bakterie grupy coli w wodzie. Zakaz spożycia w kilku miejscowościach

PSSE Mielec zaznaczył, że „woda nie nadaje się do spożycia dla mieszkańców” (fot. Shutterstock/LedyX)
PSSE Mielec zaznaczył, że „woda nie nadaje się do spożycia dla mieszkańców” (fot. Shutterstock/LedyX)

Najnowsze

Popularne

„Brak wody pitnej w całej gminie drugą dobę!” – o problemach z wodą pitną w kilku miejscowościach powiadomiła nas pani Katarzyna. Państwowy Inspektorat Sanitarny w Mielcu wydał już komunikat w tej sprawie.

Demontaż pomp tłoczących ścieki do zapasowego rurociągu „Czajki”

W poniedziałek rozpoczął się demontaż pomp, które tłoczyły ścieki do zapasowego rurociągu zbudowanego po awarii kolektorów odprowadzających...

zobacz więcej

Ostrzeżenie skierowane jest do wszystkich konsumentów wody z wodociągu sieciowego Tuszyma.

„Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mielcu, informuje, że w badaniach jakości wody z wodociągu sieciowego Tuszyma zaopatrującego miejscowości: Przecław, Błonie, Podole, Kiełków, Zaborcze, Wyłów, Łączki Brzeskie, Rzemień, Dobrynin, Biały Bór i Tuszyma stwierdzono obecność bakterii grupy coli” – napisano w komunikacie.

PSSE Mielec zaznaczył, że „woda nie nadaje się do spożycia dla mieszkańców”. Poinformowano, że trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z przepisami.

„Woda dopuszczona może być używana do prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet” – podkreślono. Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej