RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

PiS wycofało z Sejmu projekt ustawy ws. zniesienia limitu 30-krotności składki na ZUS

Projekt złożyli wcześniej również posłowie Prawa i Sprawiedliwości (fot. PAP/Paweł Supernak)

Prawo i Sprawiedliwość wycofało z Sejmu projekt ustawy w sprawie zniesienia 30-krotności składki na ZUS. Projekt ustawy likwidujący od 2020 r. górny limit przychodu, do którego płaci się składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, złożyli parlamentarzyści PiS w zeszłym tygodniu.

Lewica złożyła własny projekt dotyczący 30-krotności składek ZUS

Lewica złożyła w Sejmie projekt dotyczący zniesienia limitu 30-krotności przy składkach ZUS. Klub proponuje też podwyższenie emerytury minimalnej...

zobacz więcej

Poseł PiS Marcin Horała w imieniu klubu PiS wycofał projekt ustawy. Oświadczenie o wycofaniu projektu ustawy skierowane do marszałek Sejmu Elżbiety Witek zostało po południu opublikowane w wykazie prac legislacyjnych.

„Uprzejmie informuję panią marszałek, iż występując jako reprezentant wnioskodawców w pracach nad poselskim projektem ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw wycofuję przedmiotowy projekt ustawy” – czytamy w oświadczeniu Horały datowanym na wtorek 19 listopada, który został opublikowany w wykazie prac legislacyjnych na stronie internetowej Sejmu.

Jak wyjaśniła rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska, partia uznała, że „sprawa wywołała potrzebę szerokiej dyskusji”

– Uznaliśmy, że należy to przekonsultować w szerokim gronie, tu choćby Solidarność miała uwagi. Chcemy dyskutować i wrócimy do tematu – powiedziała Czerwińska.

Dopytywana, czy Prawo i Sprawiedliwość rozważa poparcie projektu Lewicy w tej samej sprawie, rzeczniczka powiedziała, że „póki co, nie ma jeszcze takich planów”.

źródło:

Zobacz więcej