Zastrzelił chronionego wilka. Sprawą zajmie się prokuratura

Obywatelowi Holandii przedstawiono już zarzut zabicia zwierzęcia pozostającego pod ścisłą ochroną (fot. Shutterstock/Pat Lauzon, zdjęcie ilustracyjne)

Prokuratura Rejonowa w Kluczborku zajmie się sprawą myśliwego z Holandii, który podczas polowania zastrzelił chronionego w Polsce wilka – poinformował rzecznik opolskiej prokuratury Stanisław Bar.

Wilk wpadł pod koła. Tej samej nocy trafił na stół operacyjny

Młody wilk wpadł w weekend pod koła samochodu kierowanego przez 57-latka. Zwierzę, choć mocno poturbowane, miało jeszcze dość siły, by doczołgać...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, w lasach należących do Nadleśnictwa Turawa. Podczas polowania myśliwy z Holandii odstrzelił wilka. Jak tłumaczył, pomylił chronione w Polsce zwierzę z lisem.

Obywatelowi Holandii przedstawiono już zarzut zabicia zwierzęcia pozostającego pod ścisłą ochroną, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Sprawa początkowo trafiła do prokuratury w Opolu, jednak jak powiedział prokurator Bar, ze względu na miejsce, gdzie doszło do przestępstwa, akta zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Kluczborku, która będzie prowadziła śledztwo w tej sprawie.

źródło:

Zobacz więcej