RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Arłukowicz o udziale w prawyborach PO: jest oświadczenie

Czas na zgłaszanie kandydatów do udziału w prawyborach prezydenckich w PO upływa we wtorek o północy (fot. arch, PAP/Radek Pietruszka).

Bartosz Arłukowicz, były minister zdrowia w rządzie PO-PSL, europoseł Platformy, nie planuje udziału w prawyborach prezydenckich PO. Poinformował o tym w mediach społecznościowych. Czas na zgłaszanie kandydatur mija we wtorek o północy. Dotąd swój udział zadeklarowała tylko wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

„Jestem przekonany, że będzie więcej kandydatów niż tylko Kidawa-Błońska”

Onet poinformował, że w Platformie Obywatelskiej poza Małgorzatą Kidawą-Błońską nie ma chętnych do walki o prezydenturę. Tym rewelacjom zaprzeczył...

zobacz więcej

„Nie szukajmy rywali. To Prezydent A. Duda jest naszym rywalem i przeciwnikiem politycznym” – rozpoczął twitterowy wpis Arłukowicz. Jak podkreślił, to z Andrzejem Dudą trzeba wygrać, do czego potrzebne są – jego zdaniem – „mądre, szybkie i odważne decyzje”.

Nazwisko Arłukowicza pojawiało się na giełdzie nazwisk potencjalnych kandydatów do udziału w prawyborach PO obok m.in. Radosława Sikorskiego, Rafała Trzaskowskiego czy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Ta ostatnia zresztą jest dotychczas jedyną osobą, która zadeklarowała swój udział.

Wśród polityków PO popularna ostatnio stał się pomysł, by na prezydenta kandydował marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Sam Grodzki zdecydowanie zaprzeczył, że ma takie aspiracje; wyjaśnił, że chce się skoncentrować na pracy w Senacie.

źródło:
Zobacz więcej