RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

25-latka narysowała satanistyczne znaki na cmentarzu

Kobieta była wcześniej znana miejscowej policji (fot. policja.pl)

Policjanci z Sejn w woj. podlaskim zatrzymali kobietę podejrzaną o obrazę uczuć religijnych na miejscowym cmentarzu. 25-letnia mieszkanka tego miasta narysowała uważany za satanistyczny znak pentagramu na kaplicy i pomniku – poinformowała policja.

Połamał krzyż w kościele. Sąd go uniewinnił

Oskarżony, który połamał krzyż w kościele, został uniewinniony przez sąd – informuje we wtorkowym wydaniu „Nasz Dziennik”. Prokuratura będzie się...

zobacz więcej

Jak poinformowała rzeczniczka sejneńskiej policji Ewa Bednarska, o zniszczeniach powiadomił policję administrator cmentarza. Na kaplicy i na zabytkowym pomniku był narysowany flamastrem pentagram.

Bednarska dodała, że tego samego dnia po zgłoszeniu, w zeszły czwartek, policja zatrzymała 25-letnią kobietę podejrzaną o narysowanie obraźliwych treści.

Kobieta przyznała się do winy. Policja przedstawiła jej zarzut obrazy uczuć religijnych, za co grozi do dwóch lat więzienia.

Mieszkanka Sejn powiedziała policjantom, że żałuje tego, co zrobiła i chce przed sądem dobrowolnie poddać się karze. Kobieta była wcześniej znana miejscowej policji.

źródło:

Zobacz więcej