Wybory 2020

PKW: Andrzej Duda: 43,50, Rafał Trzaskowski: 30,46

Koparka uszkodziła gazociąg. Ewakuowano 80 osób

Ewakuowano łącznie ok. 80 osób (fot. arch.PAP/Grzegorz Momot)

Po uszkodzeniu rury z gazem we Włoszczowie (Świętokrzyskie), we wtorek rano konieczna była ewakuacja ok. 80 mieszkańców. Strażacy zabezpieczali miejsce gdzie ulatniał się gaz. Obecnie nie ma już zagrożenia wybuchem – poinformowała Państwowa Straż Pożarna.

Pożar bloku w centrum Warszawy. Ewakuowano blisko stu mieszkańców

Trzy osoby trafiły do szpitala, osiem zostało poszkodowanych, a 82 mieszkańców ewakuowano w nocy na skutek pożaru, który wybuchł w wieżowcu przy...

zobacz więcej

Przed godz. 9 strażacy otrzymali zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu na Osiedlu Brożka we Włoszczowie.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdziliśmy, że została uszkodzona rura z gazem ziemnym, w gazociągu średniego ciśnienia – przekazał oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP we Włoszczowie, mł. bryg. Tomasz Szymański.

Rurę uszkodziła koparka, której operator wykonywał prace ziemne w pasie drogowym. Jak dodał Szymański, z uszkodzonego gazociągu wydobywał się mocny strumień gazu. – Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i określeniu przy wykorzystaniu mierników wielogazowych strefy zagrożenia. Zabezpieczyliśmy miejsce wycieku kurtynami wodnymi, aby zminimalizować rozprzestrzenianie się chmury gazowej – zaznaczył.

Podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców budynków zlokalizowanych najbliżej miejsca awarii - na Osiedlu Brożka i ulicy Wiśniowej. Ewakuowano łącznie ok. 80 osób.

– Pogotowie gazowe zlokalizowało zawór odcinający dopływ paliwa do uszkadzanego miejsca. Po jego zakręceniu ciśnienie gazu zmalało. Obecnie sytuacja jest opanowana, nie ma zagrożenia. Na miejscu pracują służby pogotowia gazowego – dodał strażak.

Mieszkańcy mogą już wrócić do swoich domów. Część z nich do czasu usunięcia awarii nie będzie miała dostępu do gazu ziemnego.

źródło:
Zobacz więcej