RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Twitter planuje zmiany w konwersacjach i oznaczaniu wpisów

Zapowiadane przez wiceprezesa Twittera zmiany mogłyby zostać wprowadzone już za kilka miesięcy (fot. Shutterstock/Sattalat phukkum)
Zapowiadane przez wiceprezesa Twittera zmiany mogłyby zostać wprowadzone już za kilka miesięcy (fot. Shutterstock/Sattalat phukkum)

Już w przyszłym roku użytkowników Twittera mogą czekać zmiany w korzystaniu z podstawowych funkcjonalności serwisu – możliwości podawania dalej wpisów, oznaczania użytkowników czy udziału w konwersacjach. Kwestie, którymi wkrótce mają zająć się programiści platformy, przedstawił Dantley Davis, wiceprezes Twittera ds. projektowania i researchu.

Drakońska kara dla Bernardo Silvy za żart na Twitterze

Bernardo Silva został ukarany za wpis na Twitterze. Gracz Manchesteru City zażartował we wrześniu swojego klubowego kolegi, Benjamina Mendy’ego....

zobacz więcej

„Funkcje, na które czekam w 2020 roku” – napisał na Twitterze Davis. W dalszej części jego wpisu możemy przeczytać, że chodzi m.in. o opcje: usuń mnie z tej konwersacji; nie zezwalaj na retweet (podanie dalej – red.); nie zezwalaj na wspominanie mnie bez mojej zgody; usuń mnie z tej konwersacji.

Przedstawione przez wiceprezesa firmy pomysły gruntownie zmieniłyby sposób, w jaki korzystamy z serwisu i jakie treści na nim widzimy. Nowe funkcjonalności prawdopodobnie mają też na celu ograniczenie nękania w sieci – dotknięta stalkingiem osoba mogłaby odciąć się zupełnie od niechcianych wpisów i konwersacji. „Wydaje się to naprawdę mądrym podejściem do promowania zdrowszych rozmów i zmniejszania toksyczności” – ocenia portal The Verge.

O tym samym pisze także Davis. „Wierzę, że oddanie większej kontroli użytkownikom pomoże w tworzeniu zdrowszego Twittera i walki z nadużyciami. Do tego funkcje muszą być łatwo dostępne, jak i proste w użyciu” – czytamy w jego kolejnym wpisie.

Przedstawione przez Davisa funkcje to jednak tylko propozycje, na które – jak określił – „czeka w 2020 roku”. Nie jest więc pewne, czy ostatecznie ujrzą światło dzienne. „Wspomniane funkcje to pomysły, które badamy – eksploracje i eksperymenty zawsze były częścią naszych działań” – brzmi oficjalne stanowisko rzecznika Twittera, przesłane dla The Verge. To samo zdaje się powtarzać wiceprezes firmy, który w kolejnym twitterowym wpisie dziękuje użytkownikom za opinie i dyskusje na temat pomysłów, które „z przyjemnością będą badać w przyszłości”. „Naszym celem jest ciągłe ulepszanie publicznej dyskusji na Twitterze” – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej