RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Trzaskowski: Myślę o zamknięciu centrum dla samochodów

Prezydent stolicy wyznał, że ma ambitne plany walki o czyste powietrze (fot. Shutterstock/Gubin Yury)
Prezydent stolicy wyznał, że ma ambitne plany walki o czyste powietrze (fot. Shutterstock/Gubin Yury)

Chcemy wprowadzić w przyszłości zakaz wjazdu samochodów spalinowych w obręb historycznego centrum stolicy i na Trakt Królewski – zapowiedział we wtorkowej rozmowie z „Super Expressem” prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski o odbudowie Pałacu Saskiego: To może zaburzyć miejską przestrzeń

Odbudowa Pałacu Saskiego w Warszawie to projekt mocarstwowy, który może zaburzyć miejską przestrzeń – ocenił prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

zobacz więcej

Prezydent stolicy mówił w rozmowie z „SE” m.in. o tym, że ma ambitne plany walki o czyste powietrze. Zaznaczył, że mimo kłopotów miastu udało się zlikwidować 500 kopciuchów.

„Walki ze smogiem nie można jednak ograniczyć tylko do palenia w gospodarstwach domowych, bo oprócz węgla z palenisk są przecież także spaliny samochodowe” – powiedział Trzaskowski.

– Pewnie nie unikniemy w przyszłości ograniczenia wjazdu do centrum. Przed nami poważna na ten temat dyskusja. Na razie od przyszłego roku podwyższamy opłaty za parkowanie, wprowadzamy bardziej restrykcyjną strefę parkowania w centrum miasta – mówił „SE”.

„Chcemy też wprowadzić w przyszłości zakaz wjazdu samochodów spalinowych w obręb historycznego centrum stolicy i na Trakt Królewski. Zaczynamy od siebie i dlatego deklaruję, że na tym terenie wkrótce będą jeździły tylko niskoemisyjne autobusy” – zaznaczył prezydent Warszawy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej