RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Donald Tusk wróci z Brukseli jako milioner. Miesięcznie zarabiał 140 tys. złotych

Tuskowi będzie przysługiwać też „gigantyczna odprawa” (fot. PAP/EPA/ KATIA CHRISTODOULOU)

„Eurofucha zrobiła z Donalda Tuska milionera, kwota jaką zarobił zwala z nóg” – donosi „Super Express”. Przez pięć lat Tusk jako przewodniczący Rady Europejskiej zarobił blisko 7 milionów zł.

„Szczera” pożegnalna przemowa Tuska. POLITICO: Donald jest bardzo kulawym kaczorem

Ustępujący przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk wygłosił w Kolegium Europejskim w Brugii przemowę, w której mówił m.in. o wyjściu Wielkiej...

zobacz więcej

Jak przypomina gazeta, gdy w 2014 r. były premier obejmował stanowisko szefa Rady Europejskiej, jego pensja wynosiła 105 tys. zł miesięcznie.

Od stycznia br. wynagrodzenie podskoczyło do 140 tys. zł. „Łącznie dzięki tej pracy Tusk wzbogacił się o 6,7 mln zł” – czytamy.

„SE” zauważa, że polityk „nie za bardzo miał gdzie wydawać”. Chodzi m.in. o takie profity jak dieta na pokrycie kosztów wynajmu mieszkania, budżet reprezentacyjny oraz limuzyna z szoferem.

Tuskowi – zauważa gazeta – będzie przysługiwać też „gigantyczna odprawa”. Jego poprzednik na tym stanowisku Herman van Rompuy przez trzy lata pobierał dodatek przejściowy w wysokości 490 tys. zł. rocznie.

„SE” dodaje, że Tusk wypracował sobie również emeryturę; będzie mu przysługiwało 21 tys. zł, co w połączeniu z krajową emeryturą da 30 tys. zł miesięcznie.

źródło:
Zobacz więcej