RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Polscy informatycy cyfryzują Arabię Saudyjską

Polscy informatycy zaangażowali się w gigantyczny projekt Yesser (fot. Pexels)
Polscy informatycy zaangażowali się w gigantyczny projekt Yesser (fot. Pexels)

Informatycy, którzy w kraju wdrażali m.in. system rejestracji działalności gospodarczej, pomagają w budowie e-administracji w Rijadzie – informuje wtorkowy „Puls Biznesu”. Dziennik wskazuje, że są szanse na kontrakty dla polskich firm.

„Będziemy jednym z liderów w regionie”. Ambitne plany PKO BP

– Za 10 lat PKO Bank Polski będzie nie tylko liderem bankowości w Polsce, ale także jednym z liderów bankowości na rynku środkowoeuropejskim pod...

zobacz więcej

Polscy informatycy zaangażowali się w gigantyczny projekt Yesser, kompleksowy plan cyfryzacji sektora publicznego w Arabii Saudyjskiej. Budżet przedsięwzięcia jest mierzony w dziesiątkach miliardów dolarów.

Ci sami specjaliści wdrożyli w Polsce m.in. elektroniczny system Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz przekonali banki, żeby zintegrowały się z rządową platformą – wskazuje dziennik.

Przedsięwzięcie zostało zauważone i docenione. Dlatego Sebastian Christow, wcześniej dyrektor departamentu gospodarki elektronicznej w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz jego wieloletni współpracownicy, Michał Pierzchalski i Marcin Szokalski, wspierają Saudyjczyków w cyfryzacji ich państwa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej