RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Papież Franciszek odwiedzi Cypr w przyszłym roku

Tematem rozmowy prezydenta z papieżem i sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem były m.in. przyjmowanie uchodźców i związane z tym wyzwania (fot. PAP/ EPA/VATICAN MEDIA)

Papież Franciszek złoży w przyszłym roku wizytę na Cyprze – ogłosił prezydent tego kraju Nicos Anastasiades, który w poniedziałek został przyjęty na audiencji w Watykanie. Jak podkreślił, papież przyjął jego zaproszenie.

Papież Franciszek: Ubodzy ułatwiają dostęp do nieba

Ubodzy ułatwiają dostęp do nieba, bo odsłaniają przed nami nieprzemijalne bogactwo miłości, dla której warto żyć. W obchodzony w niedzielę w...

zobacz więcej

– Wizyta papieża odbędzie się w przyszłym roku i zbiegnie się z 60. rocznicą ustanowienia Republiki Cypru – powiedział prezydent, cytowany przez dziennik „Cyprus Mail”.

Szef państwa zapewnił: – Jesteśmy nadzwyczaj zaszczyceni, że Ojciec Święty przyjął nasze zaproszenie. Obecność takiego przywódcy, jak papież, osoby o głębokim człowieczeństwie, z nowoczesną wizją świata jest bardzo ważna biorąc pod uwagę wysiłek podejmowany przez Cypr poprzez dialog międzynarodowy, by osiągnąć pokój i stabilizację w wymiarze globalnym.

Watykan poinformował, że tematem rozmowy prezydenta z papieżem i sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem były m.in. przyjmowanie uchodźców i związane z tym wyzwania, wolność religijna i prawa mniejszości.

źródło:

Zobacz więcej