RAPORT

Kampania 2020

Oglądali mecz. Masakra podczas towarzyskiego spotkania

Na przyjęciu było co najmniej 35 osób (fot. Shutterstock/ Kit Leong)

Cztery osoby zginęły, a sześć zostało rannych w strzelaninie, do której doszło w niedzielę tuż przed godz. 20 (w poniedziałek rano czasu polskiego) podczas przyjęcia w mieście Fresno w Kalifornii – poinformowała policja.

Strzelanina na meczu. Są ciężko ranni [WIDEO]

Dwie osoby ranne to bilans strzelaniny na meczu futbolu amerykańskiego w stanie New Jersey w USA. Gdy rozległy się strzały ludzie zaczęli uciekać w...

zobacz więcej

Porucznik Bill Dooley z lokalnej policji powiedział, że trwają poszukiwania podejrzanych, którzy zakradli się na podwórko i otworzyli ogień do ludzi, którzy zebrali się tam, by obejrzeć wspólnie mecz futbolu amerykańskiego. Na przyjęciu było co najmniej 35 osób, gdy doszło do strzelaniny.

Trzy osoby zmarły na miejscu, a jedna w szpitalu; stan rannych jest stabilny. Ofiary to mężczyźni w wieku od 25 do 35 lat – poinformowała lokalna prasa.

Śledczy odmówili odpowiedzi na pytania, jaką bronią posłużyli się napastnicy oraz jakie mogły być ich motywy – podają lokalne media.

Wcześniej tego samego dnia we Fresno został zastrzelony młody mężczyzna. Policja nie poinformowała, czy te dwa ataki mogą być ze sobą powiązane.

źródło:

Zobacz więcej