RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Trzaskowski: realizujemy deklarację LGBT+

Prezydent Warszawy zapewnia, że „nie pozwoli na dyskryminację” (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Prezydent Warszawy zapewnia, że „nie pozwoli na dyskryminację” (fot. PAP/Tomasz Gzell)

– Deklaracja LGBT+ jest realizowana – oświadczył prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jak tłumaczył w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”, chodzi mu o „uniknięcie dyskryminacji z powodu orientacji seksualnej, poglądów, wyznania czy przekonań”.  

Trzaskowski w wywiadzie dla „GW” użył 29 razy skrótu „PiS”. O „Czajce” powiedział raz

W wywiadzie, jakiego udzielił „Gazecie Wyborczej” prezydent stolicy, najczęściej pojawia się sformułowanie „PiS” – 29 razy. O oczyszczalni ścieków...

zobacz więcej

– Realizuję zapisy Karty. Mówiłem o zajęciach antydyskryminacyjnych i zostały one wcielone w życie. Teraz przygotowujemy się do dobrowolnych zajęć z edukacji seksualnej – poinformował. Prezydent Warszawy oskarżył przy tym Prawo i Sprawiedliwość o rzekomy zamiar wprowadzenia zakazu edukacji seksualnej.

Pytany, czy będzie seksualizacja dzieci w przedszkolach i szkołach, prezydent Warszawy powiedział, że to „absurd” – Nikt nie zamierza nikogo indoktrynować, tylko będziemy uczyć dzieciaki, na zajęciach dobrowolnych, czym jest dyskryminacja i jak jej przeciwdziałać. A jeżeli rodzice nie wyrażają zgody, to dzieciaków na takie zajęcia nie muszą posyłać – zapewnił Trzaskowski.

Krytycy Karty wskazują, że ze standardów WHO, na bazie których miały być organizowane niektóre zajęcia, przewidziano naukę technik seksualnych od najmłodszych lat. Niektórzy stołeczni radni przekonywali również, że środki z samorządowego budżetu można zagospodarować na inne cele.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej