Wybory 2020

PKW: Andrzej Duda: 43,50, Rafał Trzaskowski: 30,46

Para prezydencka odwiedziła rodziców sześcioraczków

Para prezydencka odwiedziła rodzinę sześcioraczków (fot. KPRP/ Grzegorz Jakubowski)

Mieszkające w Tylmanowej w Małopolsce sześcioraczki Zosię, Kaję, Malwinę, Nelę, Tymona i Filipa para prezydencka odwiedziła w sobotę. Wizytę zorganizowano z okazji obchodzonego w niedzielę Światowego Dnia Wcześniaka.

Pierwsze polskie sześcioraczki w końcu są wszystkie razem

Pierwsze w Polsce sześcioraczki są już w domu razem. We wtorek ze szpitala wypisana została Malwina, ostatnia z rodzeństwa. W domu w Tylmanowej w...

zobacz więcej

Sześcioraczki Zosię, Kaję, Malwinę, Nelę, Tymona i Filipa para prezydencka odwiedziła w sobotę.

„Mama i tata sześcioraczków oraz starszego Oliwiera opowiedzieli parze prezydenckiej o swojej codzienności, oswajaniu się z nową rolą, wzruszających momentach i nadziejach na przyszłość – czytamy na stronie Kancelarii Prezydenta.

Podano dalej: „Jak przeważająca część wcześniaków, noworodki wymagają rehabilitacji, jednak są coraz większe i silniejsze. Każde z nich ma inną osobowość i temperament, a urok niezwykłego rodzeństwa tysiące internautów obserwują na Instagramie, gdzie mama maluchów publikuje ich zdjęcia”.

W dniu porodu, 20 maja, noworodki ważyły od 890 g do ok. 1300 g. Ostatnie z dzieci zostało wypisane ze szpitala dwa miesiące temu. Sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko – raz na 4,7 mld ciąż na świecie. W Polsce jest to pierwszy taki przypadek.

Jak podaje Kancelaria Prezydenta, w trakcie spotkania z parą prezydencką rodzice sześcioraczków wskazywali, że opieka nad tyloma pociechami wymaga dobrej organizacji i logistyki, a każdy dzień jest nową przygodą.

Ideą Światowego Dnia Wcześniaka jest zwracanie uwagi społeczeństwa na wcześniactwo i wiążące się z nim rozległe konsekwencje dla samych maluchów, ale też ich rodzin. Wyrazem solidarności z przedwcześnie urodzonymi dziećmi na całym świecie jest podświetlanie ważnych budynków na fioletowo. Wieczorem iluminacja rozbłyśnie także na Pałacu Prezydenckim.

źródło:

Zobacz więcej