RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czarny kot króluje! Zdjęcia waszych pupili

17 listopada obchodzony jest na całym świecie jako Dzień Czarnego Kota (fot. Pixabay/Pexels)

17 listopada obchodzony jest na całym świecie jako Dzień Czarnego Kota. Tylko to jedno umaszczenie doczekało się odrębnego święta. Czerń postrzegana jest jako kolor magii i tajemnicy. To z kolei często powodowało, że czarne koty były postrzegane jako zwierzęta, które np. przynoszą pecha. Ich dzisiejsze święto ma na celu m.in. walkę z przesądami i uprzedzeniami. Zachęcamy do przesyłania fotografii waszych czarnych kociaków na naszego Facebooka, adres twoje@tvp.info oraz na numer 601 600 100.

Kot uratował dziecko. Wszystko zarejestrowała kamera [WIDEO]

27-letnia Diana Lorena Alvarez z Bogoty udostępniła w internecie nagranie z kamery, na którym widać, jak kot uratował jej syna. Gdyby tego nie...

zobacz więcej

Święto zostało ustanowione w 2007 roku przez włoskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt i Środowiska (AIDAA) oraz Ruch Obrony Czarnych Kotów. Ustanowiono je w dzień bardzo szczególny – wbrew wszelkim przesądom w piątek 17 września o godzinie 17. Liczba 17 jest we Włoszech uważana za najbardziej pechową.

Celem tego święta jest zarówno zwrócenie uwagi na konieczność opieki nad tymi zwierzętami, jak i walka z uprzedzeniami oraz przesądami, które są wyjątkowo niebezpieczne dla czarnych kotów. Szczególnego pecha, jak zauważyli obrońcy praw zwierząt, czarne koty mają właśnie we Włoszech, bo to tu przedstawia się je w jak najgorszym świetle i są źle traktowane.

Z okazji światowego Dnia Czarnego Kota tworzymy galerię waszych zwierzaków.

źródło:
Zobacz więcej