RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Znamy skład reprezentacji Polski na mecz z Izraelem. Są niespodzianki

W wyjściowym składzie reprezentacji Polski Krzysztof Piątek zastąpi kapitana Roberta Lewandowskiego (fot. Foto Olimpik/NurPhoto via Getty Images)

Bez Roberta Lewandowskiego i Kamila Grosickiego rozpocznie piłkarska reprezentacja Polski mecz eliminacji mistrzostw Europy z Izraelem w Jerozolimie (godz. 20.45). Biało-czerwoni mają już zapewniony awans do przyszłorocznego turnieju.

Dawid Kownacki przestrzega: Łatwo z Izraelem nie będzie

Reprezentacja Polski w sobotę o godz. 20.45 rozegra w Jerozolimie przedostatni mecz eliminacji Euro 2020. Polacy mają już awans w kieszeni, ale...

zobacz więcej

Lewandowskiego, który w dotychczasowych spotkaniach ani na minutę nie opuścił boiska, zastąpi od pierwszych minut Krzysztof Piątek, natomiast Grosickiego - Przemysław Frankowski.

Po ośmiu kolejkach drużyna trenera Jerzego Brzęczka prowadzi w tabeli grupy G z dorobkiem 19 punktów, wyprzedzając wicelidera Austrię o trzy. Macedonia Północna, Słowenia oraz Izrael mają po 11 punktów, a Łotwa - żadnego.

Biało-czerwoni walczą jeszcze o jak najlepsze rozstawienie przez zaplanowanym na 30 listopada w Bukareszcie losowaniem fazy grupowej mistrzostw Europy.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Izraelem: Wojciech Szczęsny - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Kamil Glik (kapitan), Arkadiusz Reca - Sebastian Szymański, Krystian Bielik, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Przemysław Frankowski - Krzysztof Piątek.

źródło:

Zobacz więcej