RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Schetyna: Pokażemy kandydata, który będzie w stanie pokonać Andrzeja Dudę

Grzegorz Schetyna o konieczności przeprowadzenia prawyborów (fot.PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Prawybory prezydenckie są niezbędne. Pokażemy dobre programy, emocje i kandydata, który będzie w stanie odebrać prezydenturę Andrzejowi Dudzie – powiedział w sobotę w Swarzędzu w woj. wielkopolskim lider PO Grzegorz Schetyna. Przypomniał, że prawybory rozpoczną się w przyszłym tygodniu, a zakończą 14 grudnia.

Schetyna będzie kandydował na szefa PO? Enigmatyczna odpowiedź

Lider PO Grzegorz Schetyna został zapytany, czy będzie się ubiegał o funkcję szefa partii. - Nie mówię „nie” – odpowiedział. Dodał też, że...

zobacz więcej

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej przyjechał do Swarzędza na zebranie rady regionu wielkopolskiej PO. Pytany o to, jaka osoba ma szanse wygrać wybory prezydenckie powiedział, że musi to być osoba „ciężko pracująca w kampanii, przekonywująca, wyrazista; taka, której będzie zależeć na tej kampanii”.

– Na pewno musi to być osoba, która będzie bardzo zaangażowana w codzienną obecność, w rozmowę z ludźmi, w prezentację programu. I taka, która będzie w stanie w drugiej turze – bo jestem przekonany, że ta druga tura będzie – przekonać wyborców środowisk partii kandydatów opozycyjnych do głosowania na siebie – powiedział.

Odnosząc się do informacji, że Rafał Trzaskowski zadeklarował, że nie będzie startował jako kandydat opozycji w wyborach prezydenckich i wskazał jako najlepszego kandydata wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską, Schetyna powiedział, że kandydata i tak powinny wyłonić prawybory.

– Prawybory są niezbędne. Pokażą dobrą prezentację programów, dobrą konkurencję, dobre emocje i to, że kandydat Platformy Obywatelskiej, Koalicji Obywatelskiej będzie faworytem do tego, żeby w drugiej turze odebrać prezydenturę Andrzejowi Dudzie – powiedział.

Jak stwierdził, „właśnie po to są te prawybory, właśnie po to jest nasze zaangażowanie, właśnie dlatego tak głęboko wierzymy, że to ma sens żeby do tego doprowadzić”.

źródło:
Zobacz więcej