RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Strzałkowski odznaczony pośmiertnie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski (C), poseł do Parlamentu Europejskiego Czesław Hoc (L) i poseł na Sejm Stefan Strzałkowski (P) podczas spotkania z mieszkańcami Białogardu, maj 2018 r(fot. Marcin Bielecki)

Poseł PiS Stefan Strzałkowski został przez Prezydenta RP pośmiertnie odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie odebrała żona zmarłego z rąk wojewody zachodniopomorskiego.

Nie żyje były poseł PiS. Miał 62 lata

Nie żyje były poseł Prawa i Sprawiedliwości Stefan Strzałkowski. Zmarł dziś w nocy. Miał 62 lata. Był też wieloletnim burmistrzem Białogardu. O...

zobacz więcej

W Białogardzie (Zachodniopomorskie) trwają w sobotę uroczystości pogrzebowe posła PiS Stefana Strzałkowskiego.

Strzałkowski został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta Andrzeja Dudę za wybitne osiągnięcia podejmowane z pożytkiem dla kraju w działalności państwowej i publicznej. Odznaczenie odebrała żona zmarłego z rąk wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca.

Stefan Strzałkowski zmarł 8 listopada w wieku 62 lat. Przez 20 lat był związany z oświatą, pracował jako nauczyciel i dyrektor szkoły. W latach 1998-2002 był starostą białogardzkim, następnie, do 2009 r., burmistrzem Białogardu.

W wyborach parlamentarnych w 2007 r. startował do Sejmu z listy PiS. Nie uzyskał wówczas mandatu posła. Objął go po śmierci Mariana Golińskiego w 2009 r. W Sejmie zasiadał także przez dwie kolejne kadencje – po wyborach w 2011 i w 2015 r. W 2004 r. otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi. Uroczystości pogrzebowe mają charakter oficjalny, a ich organizatorem jest Kancelaria Sejmu.

źródło:
Zobacz więcej