RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Dziki zniszczyły kokainę zakopaną w lesie. Dilerzy stracili tysiące euro

Policja zatrzymała czterech członków gangu: trzech Albańczyków i jednego Włocha (fot. pixabay.com/ Cifer88)

Grupa handlarzy narkotyków straciła kokainę wartą tysiące euro. Jak informują włoskie media, paczki zakopane przez dilerów w toskańskim lesie zostały przebite przez kły ryjących w ziemi dzików.

Nowe odkrycie naukowców. Dzikie świnie używają narzędzi [WIDEO]

Świnie wisajskie, które w stanie naturalnym żyją na Filipinach, potrafią posłużyć się kawałkiem kory jako narzędziem do kopania. To pierwsza taka...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w lesie nieopodal doliny Valdichiana. Jak podaje lokalna prasa, wszystko wyszło na jak za sprawą policyjnych podsłuchów.

Według informacji włoskiego dziennika „Il Tirreno” funkcjonariusze z prowincji Siena i Arezzo mieli przechwycić telefoniczne rozmowy dilerów, w których jeden z członków gangu narzekał na incydent z dzikami.

Kokaina miała być schowana w wodoodpornych opakowaniach, umieszczonych dodatkowo w szklanych słoikach. Z rozmowy handlarzy wnika, że jeden z dzików rozbił słoiki, a pozostałe zwierzęta zniszczyły opakowania, rozsypując znajdującą się w nich zawartość.

Wartość zniszczonych paczek z kokainą jest szacowana na ok. 22 tys. euro. Policja zatrzymała czterech członków gangu: trzech Albańczyków i jednego Włocha. Wszyscy usłyszeli zarzut handlu narkotykami.

źródło:
Zobacz więcej