Wielkimi krokami zbliża się Eurowizja Junior 2019 w Gliwicach

Finał Eurowizji Junior odbędzie się 24 listopada w Arenie Gliwice. W tym roku Polskę reprezentować będzie Viki Gabor, która została wyłoniona z programu „Szansa na Sukces”. W tegorocznej edycji weźmie udział 19 krajów.

„Marzenia są spełnione”. 12-letnia Wiktoria Gabor będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior

12-letnia Wiktoria Gabor z Krakowa będzie reprezentować Polskę na konkursie Eurowizji Junior. Nastolatka wygrała tegoroczną edycję programu TVP...

zobacz więcej

Organizatorem wydarzenia jest Europejska Unia Nadawców we współpracy z Telewizją Polską. Impreza odbywa się w Polsce, bo w ubiegłym roku zwyciężyła Polka – Roksana Węgiel.

– Dzięki temu Polska ma możliwość i zaszczyt organizować ten konkurs u nas, a Gliwice i Śląsk to tak piękny region i piękne miasto, że wyboru TVP i Europejskiej Unii Nadawców nie trzeba komentować – powiedziała Sylwia Banaszewska z Urzędu Miasta w Gliwicach.

Podczas tego wydarzenia w Gliwicach odbędą się dwa koncerty – 23 i 24 listopada. Pierwszy, sobotni, to koncert jurorski. Drugi, niedzielny, transmitowany przez TVP1 to koncert finałowy, podczas którego wystąpią wszyscy finaliści Eurowizji Junior.

Roksana Węgiel – 14-latka, którą pokochały miliony Polaków. #PolskaToWiecej

Jest młoda, piękna i utalentowana o Roksanie Węgiel słyszał już prawie każdy. Pierwsza Polka, która wygrała Eurowizję Junior zdradziła w rozmowie z...

zobacz więcej

– Wszystkie delegacje będą spędzały swój czas na Śląsku, a miasto od poniedziałku będzie udekorowane – pojawi się ponad 150 flag Eurowizji, wydarzenie będzie więc na ulicach miasta widoczne – powiedziała Sylwia Banaszewska.

Ze względu na Eurowizję Junior w Gliwicach wcześniej niż zwykle - bo już 22 listopada – rozpocznie się jarmark bożonarodzeniowy na Rynku, który ma mieć też nową i bogatszą oprawę. Uczestnicy konkursu zostali też zaproszeni do zwiedzenia dumy Gliwic – Palmiarni, a także zabytkowej kopalni srebra w pobliskich Tarnowskich Górach.

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci został zapoczątkowany w 2000 roku w Danii.

źródło:
Zobacz więcej