Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Trzaskowski: Nie wystartuję w wyborach prezydenckich

Rafał Trzaskowski wyjaśnił, że bardzo trudno byłoby prowadzić kampanię wyborczą, będąc prezydentem Warszawy (fot. PAP/Mateusz Marek)

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zadeklarował w piątek, że nie będzie startował, jako kandydat opozycji w wyborach prezydenckich. Jego zdaniem, najlepszym kandydatem opozycji na to stanowisko jest wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa–Błońska (KO).

Kidawa-Błońska o kandydowaniu na prezydenta: Jestem gotowa

Jestem gotowa podjąć się tego wyzwania – powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) pytana o start w wyborach prezydenckich. Zarazem zaznaczyła, że...

zobacz więcej

– Nie będę startował, jako kandydat opozycji w tych wyborach (prezydenckich – PAP) – powiedział Trzaskowski w piątek w TVN24. Wyjaśnił, że „bardzo trudno byłoby prowadzić kampanię wyborczą przez sześć miesięcy, będąc prezydentem stołecznego miasta”.

– Jeżeli nawet zdecydowałbym się wziąć udział w tych wyborach i udałoby mi się je wygrać, to niestety moje ukochane miasto trafiłoby w ręce komisarza z PiS, a na to nie można pozwolić – podkreślił Trzaskowski.

Wyraził przekonanie, że największe szanse ze strony opozycji na prezydenturę ma Kidawa-Błońska. – Musimy te wybory wygrać i rzeczywiście po stronie opozycyjnej jest parę osób, które mają na to szanse. Myślę, że największe szanse ma Kidawa–Błońska – ocenił.


źródło:

Zobacz więcej