RAPORT

Pogarda

Nie tylko dzika reprywatyzacja. Kolejne zarzuty dla antykwariusza Marka M.

Marek M. usłyszał kolejne zarzuty (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)
Marek M. usłyszał kolejne zarzuty (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu uzupełniła w piątek zarzuty wobec antykwariusza Marka M., który jest podejrzany w sprawie warszawskich reprywatyzacji. Zdaniem śledczych M. miał unikać płacenia podatków w latach 2014-2016, a Skarb Państwa miał przez to stracić niemal 1,5 mln zł.

Kolejny akt oskarżenia ws. warszawskiej reprywatyzacji m.in. wobec Marka M.

Do sądu trafił akt oskarżenia w związku z warszawską reprywatyzacją; objęto nim m.in. handlarza roszczeń i antykwariusza Marka M. – poinformowała...

zobacz więcej

Jak przekazała w piątek rzeczniczka Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu prok. Katarzyna Bylicka, M. usłyszał nowe zarzuty w śledztwie, w którym podejrzany jest m.in. o przywłaszczenia praw majątkowych w postaci udziału wynoszącego 7/30 wszelkich praw i roszczeń do nieruchomości warszawskich Folwark Służewiec i Opoczyńska 4B.

Rzeczniczka poinformowała, że w piątek śledczy rozszerzyli zarzuty dla M. Jest on teraz podejrzany także o przestępstwo karno-skarbowe.

Antykwariusz miał – zdaniem prokuratury – unikać płacenia podatków w latach 2014-2016, a Skarb Państwa miał przez to stracić niemal 1,5 mln zł. Podejrzany nie płacił podatków m.in. z tytułu wynajmu lokali mieszkalnych czy sprzedaży praw majątkowych do nieruchomości warszawskich.

Rzeczniczka przypomniała, że M. wcześniej został oskarżony o doprowadzenie dwóch starszych kobiet do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości nie mniejszej niż 1,14 mln zł. Chodzi o prawa i roszczenia do nieruchomości znajdującej się w Warszawie przy ul. Dynasy 4.

Antykwariusz jest również podejrzany o „udaremnienia zaspokojenia wierzyciela, to jest Miasta Stołecznego Warszawy, na kwotę ponad 1,7 mln zł poprzez zbycie składników majątku” – dodała Bylicka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej