RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rzecznik rządu podaje termin powołania ministra sportu

Tymczasowo Ministerstwem Sportu pokieruje szef rządu (fot. Reuters/Ahmed Jadallah)

Jest prawdopodobne, że nowego ministra sportu poznamy do końca listopada – powiedział w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.

Prezydent do ministrów: Drzwi Pałacu Prezydenckiego są zawsze otwarte

zobacz więcej

Poinformował też, że exposé premiera jest „finalizowane”. – Pan premier jeszcze dziś, na posiedzeniu rządu, będzie rozmawiał z ministrami o punktach dotyczących exposé. Chcemy z ministrami przedyskutować to podczas Rady Ministrów oraz rozmów pana premiera z poszczególnymi ministrami. We wtorek exposé zostanie przedstawione i będziemy prosić (Sejm – PAP) o wotum zaufania – powiedział Müller.

Rzecznik rządu wyjaśnił, że Mariusz Kamiński w nowym rządzie będzie pełnił jednocześnie funkcję szefa MSWiA oraz ministra koordynatora służb specjalnych i dlatego obejmuje formalnie dwa urzędy. Zapewnił, że obecnie nie jest dyskutowany pomysł połączenia tych funkcji i stworzenia nowego ministerstwa bezpieczeństwa.

Mateusz Morawiecki został w piątek powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę na urząd Prezesa Rady Ministrów. Szef rządu tymczasowo pokieruje również Ministerstwem Sportu.

źródło:

Zobacz więcej