RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

PiS zgłosił kandydatów do TK. Jest jedno nowe nazwisko

3 grudnia kończy się kadencja trzech sędziów TK wybranych w czasach rządów PO-PSL (fot. arch.PAP/Leszek Szymański )
3 grudnia kończy się kadencja trzech sędziów TK wybranych w czasach rządów PO-PSL (fot. arch.PAP/Leszek Szymański )

PiS zgłosił kandydatury Roberta Jastrzębskiego, Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza na sędziów Trybunału Konstytucyjnego – poinformował w piątek dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka. To jedyne zgłoszone kandydatury na sędziów TK.

Kandydaci PiS na sędziów TK. Terlecki uzasadnia wybór

Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz i Elżbieta Chojna-Duch zostali zgłoszeni jako kandydaci klubu PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego –...

zobacz więcej

– Teraz wnioski trafią do Komisji Sprawiedliwości w celu zaopiniowania – zaznaczył dyrektor CIS.

3 grudnia kończy się kadencja trzech sędziów TK, wybranych w czasach rządów PO-PSL: Marka Zubika, Piotra Tulei i Stanisława Rymara. Zgodnie z regulaminem Sejmu, wnioski w sprawie kandydatów do TK składa się marszałkowi w terminie 30 dni przed upływem kadencji.

Klub PiS w końcu października zgłosił jako kandydatów do TK Stanisława Piotrowicza, Krystynę Pawłowicz i Elżbietę Chojną-Duch. Centrum Informacyjne Sejmu przekazało wówczas, że procedura dotycząca wyboru kandydatów do Trybunału Konstytucyjnego będzie musiała zostać powtórzona w nowej kadencji Sejmu. Wynika to m.in. z zasady dyskontynuacji prac parlamentarnych. Dlatego PiS musiało jeszcze raz zgłosić swoich kandydatów.

źródło:

Zobacz więcej