Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Znaleźli w Tatrach nieprzytomnego mężczyznę. Wcześniej mijali go na szlaku

Poważny wypadek w Tatrach (fot. arch.PAP/Grzegorz Momot)

Do poważnego wypadku doszło w piątek w Tatrach – turysta spadł dużej wysokości z rejonu Przełęczy pod Chłopkiem. Nieprzytomny mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Nowym Targu.

Deszcz, mgła i gałęzie na szlakach. Trudne warunki w Tatrach

Warunki turystyczne w Tatrach są trudne, a po wtorkowych wichurach na niektórych szlakach zalegają połamane drzewa i gałęzie – wynika ze środowych...

zobacz więcej

– Mężczyzna samotnie wędrował po górach. Odnaleźli go przypadkowi turyści, którzy zobaczyli, że na szlaku leży nieprzytomna osoba, i zawiadomili ratowników TOPR.

Ratownicy na pokładzie śmigłowca przetransportowali turystę do szpitala w Nowym Targu – relacjonował dyżurny ratownik TOPR.

Według ratowników turysta spadł najprawdopodobniej ze szlaku prowadzącego na Przełęcz pod Chłopkiem, jednak nie było świadków tego zdarzenia. Turyści, którzy zgłosili wypadek, twierdzili, że wcześniej ten turysta mijał ich na szlaku.

W wyższych partiach Tatr, powyżej 1800 m n.p.m., pod warstwą śniegu występują oblodzenia. Przyrodnicy z Tatrzańskiego Parku Narodowego ostrzegają też, że utrudnieniem w partiach graniowych jest niski pułap chmur, który ogranicza widoczność i utrudnia orientację w terenie.

źródło:

Zobacz więcej