Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„PiS zablokuje próby uderzania w rodzinę”. Czerwińska uspokaja w sprawie Biejat

„Na pewno nie dopuścimy, by komisja stała się miejscem ideologicznych wojen lewicowych. Jakiekolwiek próby uderzania w rodzinę będą przez nas skutecznie blokowane” – napisała Czerwińska (fot. Shutterstock/ fizkes)

„Funkcja przewodniczącej Komisji ds. Rodziny dla przedstawicielki Lewicy wynika z obowiązujących w Sejmie parytetów. Wszystkim zaniepokojonym przypominam, że PiS ma w komisji większość. O harmonogramie prac decyduje prezydium” – napisała na Twitterze rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Jak dodała, PiS nie dopuści, żeby decyzje komisji „uderzały w rodzinę”.

Nieoficjalnie: PiS rozważa zmianę przewodniczącej komisji rodziny

Politycy Prawa i Sprawiedliwości rozważają zmianę na stanowisku przewodniczącego sejmowej komisji ds. rodziny - ustalił nieoficjalnie portal...

zobacz więcej

Sprawa ma związek z wyborem posłanki partii Razem Magdaleny Biejat na przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Sytuacja wzbudziła protesty środowisk konserwatywnych, gdyż Biejat jest zadeklarowaną zwolenniczką aborcji i małżeństw homoseksualnych.

Do sprawy odniosła się Anita Czerwińska. Jak pisze, sytuacja wynikła z obowiązujących w Sejmie parytetów, a w samej komisji PiS ma większość.

„Na pewno nie dopuścimy, by komisja stała się miejscem ideologicznych wojen lewicowych. Jakiekolwiek próby uderzania w rodzinę będą przez nas skutecznie blokowane” – dodała.

Wcześniej portal tvp.info dowiedział się, że politycy PiS rozważają zmianę na stanowisku przewodniczącego komisji. – Zależy nam na tej komisji, dla nas temat rodziny jest wśród priorytetów – mówił jeden z polityków PiS.

źródło:
Zobacz więcej