Nastolatka potrącona na pasach przez dwa auta. Policja pokazała nagranie [WIDEO]

15-latka została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przez dwa samochody osobowe. Dziewczyna w stanie ciężkim, ale stabilnym przebywa w szpitalu w Katowicach. Policja opublikowała ku przestrodze nagranie z tego zdarzenia, zarejestrowane przez kamerę monitoringu.

Policyjny pościg za pijanym kierowcą. W aucie dziecko i żona w ciąży [WIDEO]

34-letni pijany kierowca uciekał tico przed policjantami. Zajeżdżał im drogę, pędził przez pola i las, gdzie w końcu porzucił auto. W środku...

zobacz więcej

Do wypadku doszło w ubiegłą niedzielę po 17.00 w Radlinie (woj. śląskie). Kierowca opla, jadąc w kierunku ulicy Rybnickiej, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych dziewczynę.

15-latka odbiła się od opla i wpadła pod jadącego z naprzeciwka volkswagena kierowanego przez 19-latka. Z poważnymi obrażeniami została przewieziona do szpitala. Jej stan lekarze określają jako ciężki, ale stabilny i życiu dziewczyny nie zagraża niebezpieczeństwo.

Widoczność w chwili wypadku była ograniczona. Wiadomo, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

W trwającym postępowaniu funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności wypadku. W piątek opublikowali ku przestrodze nagranie zarejestrowane przez kamerę monitoringu.

„Robimy to, aby uświadomić użytkownikom dróg, jak ważne jest dokładne obserwowanie jezdni. Zarówno przez pieszych przekraczających jezdnię, jak i kierowców, szczególnie, gdy zbliżają się do przejść dla pieszych” – napisali policjanci.

„Pamiętajmy! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój widziany jest przez kierującego pojazdem z odległości 40 metrów. Natomiast wyposażony w elementy odblaskowe staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów. To ogromna różnica! Te dodatkowe 110 metrów pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego” – przypominają funkcjonariusze na stronie internetowej śląskiej policji.

źródło:
Zobacz więcej