RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Okradli kościół, zdobycze sprzedali w lombardzie. Pierwszy ze złodziei zatrzymany

Sulejówek. Z kościoła zniknęły m.in. pieniądze i pozłacany kielich (fot. Shutterstock/Little Adventures, zdjęcie ilustracyjne)

Mińscy kryminalni zatrzymali jednego z podejrzanych o włamanie do kościoła w Sulejówku i kradzież mikrofonów, pozłacanego kielicha oraz pieniędzy - przekazał oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim, st. asp. Marcin Zagórski.

Zamordował żonę i doprowadził do zawalenia kamienicy. Nie przyznaje się do winy

Tomasz J. stanie przez Sądem Okręgowym w Poznaniu. Mężczyźnie oskarżonemu o morderstwo żony, znieważenie jej zwłok i usiłowanie zabójstwa 34...

zobacz więcej

Do włamania doszło na początku października. Według policji dwóch sprawców dostało się do zakrystii, z której ukradli mikrofony bezprzewodowe, pozłacany kielich mszalny i pieniądze z sejfu.

– Łączna wartość strat wyniosła około 7 tys. zł – powiedział st. asp. Zagórski.

Dodał, że sprawą zajęli się kryminalni z mińskiej komendy. Jak udało im się ustalić, sprawcy sprzedali skradzione mikrofony w jednym z lombardów w Warszawie.

Śledczy pojechali do lombardu, gdzie zabezpieczyli sprzęt. – Zatrzymanie podejrzanego było kwestią czasu. Do policyjnej celi trafił 36-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego – wskazał policjant.

Poinformował również, że podczas przesłuchania 36-latek przyznał się do kradzieży z zakrystii. Okazało się także, że mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

– Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który dał podstawy do przedstawienia zatrzymanemu zarzutu kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy – dodał Zagórski.

Drugi ze sprawców cały czas jest poszukiwany.

źródło:

Zobacz więcej