RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Posłowie Konfederacji hajlowali. „To tylko podniesienie ręki pod jakimś kątem”

Jakbym miał się powygłupiać, to dzisiaj też bym hajlował – przyznał Dobromir Sośnierz (fot. arch.PAP/Leszek Szymański/tt/@ToNiePrzejdzie; „Idź Pod Prąd TV” )
Jakbym miał się powygłupiać, to dzisiaj też bym hajlował – przyznał Dobromir Sośnierz (fot. arch.PAP/Leszek Szymański/tt/@ToNiePrzejdzie; „Idź Pod Prąd TV” )

Wygłupialiśmy się na zlocie wolnościowej młodzieżówki. Wiadomo, że możemy sobie pozwolić na takie żarty, jak nikt inny. To prześmiewcze zdjęcie. Nie mam zamiaru przepraszać – powiedział poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz, pytany o zdjęcie sprzed kilkunastu lat, na którym wraz z Konradem Berkowiczem podnoszą prawą rękę w geście takim, jakim pozdrawiano Hitlera.

Lider Konfederacji odcina się od Korwina. „Wrócił, wszyscy powinni się przyzwyczaić”

Rozłam wśród liderów Konfederacji. Robert Winnicki odciął się od Janusza Korwin-Mikkego, gdy ten stwierdził, że demokracja jest dla niego „obelgą”....

zobacz więcej

Sośnierz w Polsat News powiedział, że jeśli ten gest robiony jest „w celu parodii ideologii socjalistyczno-narodowej, to wtedy nie jest ku czci Adolfa Hitlera”.

– Co wy tacy spięci jesteście, rany boskie, to jest tylko podniesienie ręki pod jakimś kątem. Powygłupiać się nie można? – pytał polityk Konfederacji zgromadzonych w studiu.

Dalej tłumaczył, że politycy jego partii mogą pozwolić sobie „na takie żarty, jak nikt inny”.

Powiedział, że nie pamięta dokładnie, co się działo, kiedy wykonano fotografię jego i posła Konrada Berkowicza, ale zapewniał, że to było „prześmiewcze zdjęcie”. – Jak powiedziałem, nie mamy żadnych wspólnych poglądów z Hitlerem – dodał.

Sośnierz oznajmił też, że to były wygłupy i nie ma zamiaru przepraszać. – Przecież nikomu nie zrobiłem krzywdy – mówił. – Jakbym miał się powygłupiać, to dzisiaj też bym hajlował – przyznał. Obecny w studiu senator PSL Jan Filip Libicki odnosząc się do słów polityka Konfederacji powiedział, że „ludzie, którzy ten gest wykonywali, mają na sumieniu miliony istnień ludzkich”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej