RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Powstaną nowe odcinki kultowej rosyjskiej kreskówki

„Wilk i Zając” był produkowany w ZSRR od 1969 roku (fot. arch.PAP/ITAR-TASS)

Rosyjskie studio animacji filmowej Sojuzmultfilm rozpoczęło produkcję nowych odcinków kreskówki „Wilk i Zając”, w związku z 50. rocznicą wyprodukowania tego ulubionego filmu animowanego Rosjan. Pierwsze odcinki pokazane będą przed latem przyszłego roku.

Mysz, która podbiła świat. Miki kończy 90 lat

Krzyż, coca-cola, Myszka Miki – to przypuszczalnie jedyne symbole rozpoznawalne pod każdą szerokością geograficzną. Sympatyczna mysz z okrągłymi...

zobacz więcej

– W związku z 50-leciem naszych bohaterów Sojuzmultfilm rozpoczyna prace nad nowym cyklem filmów animowanych o Wilku i Zającu - poinformowała na forum kulturalnym w Petersburgu szefowa studia Juliana Słaszczewa. Jak dodała, łącznie ma powstać 26 odcinków.

Zapowiedź kontynuacji „Wilka i Zająca” skomentowała już wicepremier Rosji Olga Gołodiec, która powiedziała, że będzie to prezent dla najmłodszego pokolenia Rosjan. Rządowa „Rossijskaja Gazieta” nazwała deklarację Słaszczewej największą sensacją pierwszego dnia obrad forum w Petersburgu.

Zgodnie z danymi ogłoszonymi na tym forum, rosyjski rynek animacji rozwija się - jego wartość wzrosła od 2011 r. ponad trzykrotnie, do 7,4 mld rubli (ok. 115 mln dolarów).

„Wilk i Zając” (rosyjski tytuł: „Nu, pogodi!”) ma w Rosji status kultowego. 65 proc. Rosjan wskazało go w sondażu z lata jako swój ulubiony film animowany, a 80 proc. zapewniło, że widziało wszystkie odcinki.

„Wilk i Zając” był produkowany w ZSRR od 1969 r. W filmie wilk nieustająco próbuje złapać i pożreć zająca, ten zawsze mu się wymyka, a pogoni tej towarzyszą niespodziewane zwroty akcji.

źródło:

Zobacz więcej