RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Powstał banknot zero euro. Jego zdobycie nie będzie łatwe

Banknot 0 Euro Souvenir to projekt, który został zapoczątkowany w 2015 roku we Francji (fot. Warszawska Giełda Kolekcjonerska)
Banknot 0 Euro Souvenir to projekt, który został zapoczątkowany w 2015 roku we Francji (fot. Warszawska Giełda Kolekcjonerska)

Najnowsze

Popularne

Pod koniec listopada w trakcie Warszawskiej Giełdy Kolekcjonerskiej będzie można zdobyć pamiątkowy banknot o wartości 0 euro. Jego zdobycie nie będzie łatwe, bo będzie on dostępny w liczbie zaledwie 5 tys. egzemplarzy.

NBP wprowadza banknot z Ignacym Janem Paderewskim

2 października Narodowy Bank Polski wprowadzi do obiegu nietypowy banknot kolekcjonerski. Ma on nominał 19 złotych, a widnieje na nim Ignacy Jan...

zobacz więcej

Banknot 0 Euro Souvenir to projekt, który został zapoczątkowany w 2015 r. we Francji i rozprzestrzenił się na całą Europę. Na pierwszym polskim euro widnieją symbole Warszawy: kolumna Zygmunta i Zamek Królewski.

Giełda odbędzie się w niedzielę 24 listopada w hali sportowej Centrum Rekreacyjno-Sportowego Dzielnicy Bielany przy ul. Lindego 20 w Warszawie. Sprzedaż ruszy o godz. 10.

Za kolekcjonerskie Euro Souvenir trzeba będzie zapłacić 15 zł. Do ceny banknotu trzeba jeszcze doliczyć bilet wstępu na giełdę 8 lub 25 zł (jeśli będziemy chcieli wejść na giełdę przed jej oficjalnym otwarciem w godz. 8-9.30).

Banknot 0 Euro Souvenir produkowany jest we francuskiej drukarni papierów wartościowych Oberthur, która odpowiada za druk oryginalnych banknotów euro.

Banknot Euro Souvenir wyprodukowany jest w 100 proc. z bawełnianego papieru, czyli takiego, z jakiego produkuje się normalne banknoty euro. Zawiera też wiele zabezpieczeń, m.in. hologram, znak wodny, mikrodruk, elementy ochronne UV oraz inne.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej