RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Powstał banknot zero euro. Jego zdobycie nie będzie łatwe

Banknot 0 Euro Souvenir to projekt, który został zapoczątkowany w 2015 roku we Francji (fot. Warszawska Giełda Kolekcjonerska)

Pod koniec listopada w trakcie Warszawskiej Giełdy Kolekcjonerskiej będzie można zdobyć pamiątkowy banknot o wartości 0 euro. Jego zdobycie nie będzie łatwe, bo będzie on dostępny w liczbie zaledwie 5 tys. egzemplarzy.

NBP wprowadza banknot z Ignacym Janem Paderewskim

2 października Narodowy Bank Polski wprowadzi do obiegu nietypowy banknot kolekcjonerski. Ma on nominał 19 złotych, a widnieje na nim Ignacy Jan...

zobacz więcej

Banknot 0 Euro Souvenir to projekt, który został zapoczątkowany w 2015 r. we Francji i rozprzestrzenił się na całą Europę. Na pierwszym polskim euro widnieją symbole Warszawy: kolumna Zygmunta i Zamek Królewski.

Giełda odbędzie się w niedzielę 24 listopada w hali sportowej Centrum Rekreacyjno-Sportowego Dzielnicy Bielany przy ul. Lindego 20 w Warszawie. Sprzedaż ruszy o godz. 10.

Za kolekcjonerskie Euro Souvenir trzeba będzie zapłacić 15 zł. Do ceny banknotu trzeba jeszcze doliczyć bilet wstępu na giełdę 8 lub 25 zł (jeśli będziemy chcieli wejść na giełdę przed jej oficjalnym otwarciem w godz. 8-9.30).

Banknot 0 Euro Souvenir produkowany jest we francuskiej drukarni papierów wartościowych Oberthur, która odpowiada za druk oryginalnych banknotów euro.

Banknot Euro Souvenir wyprodukowany jest w 100 proc. z bawełnianego papieru, czyli takiego, z jakiego produkuje się normalne banknoty euro. Zawiera też wiele zabezpieczeń, m.in. hologram, znak wodny, mikrodruk, elementy ochronne UV oraz inne.

źródło:
Zobacz więcej