Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„Będziemy jednym z liderów w regionie”. Ambitne plany PKO BP

Zmierzamy do modelu, który nazwałbym bankiem autonomicznym – mówi prezes PKO BP (fot. PAP/Radek Pietruszka)

– Za 10 lat PKO Bank Polski będzie nie tylko liderem bankowości w Polsce, ale także jednym z liderów bankowości na rynku środkowoeuropejskim pod względem wielkości, zysku netto czy rozwoju technologicznego – zapowiedział prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło.

PKO BP rusza z ekspansją za granicę. Polski gigant będzie kupował banki

Czechy, Słowacja, kraje nadbałtyckie, Niemcy – tam rodzimy gigant chce kupować banki. Interesują go tylko duże transakcje, wyjątek robi dla Niemiec...

zobacz więcej

W „Pulsie Biznesu” Jagiełło wyjaśnił, że strategia banku zakłada kontynuację cyfryzacji usług bankowych, „czyli procesu, w którym udało się nam już wiele osiągnąć”.

„Mamy najlepszą na świecie aplikację mobilną, mamy też dobre relacje z klientami i te dwie kwestie: cyfryzacja oraz jakość obsługi będą przez następnych 5-10-15 lat najważniejsze z punku widzenia rozwoju banku” – ocenił prezes.

„W moim przekonaniu zmierzamy do modelu, który nazwałbym bankiem autonomicznym i jestem przekonany, że szybciej w Polsce powstanie w pełni autonomiczny bank niż w pełni autonomiczny samochód” – powiedział.

„Bank autonomiczny wszystko zrobi za klienta, którego zaangażowanie i czas będą ograniczone do minimum. Na razie mówimy o prostych produktach i usługach, ale z czasem, wraz z rozwojem sztucznej inteligencji, całość obsługi i relacji klient-bank zostanie zautomatyzowana” – wyjaśnił Jagiełło.

„W PKO Banku Polskim pracujemy obecnie nad interfejsem głosowym naszej aplikacji i chcemy udostępnić tę usługę w przyszłym roku. Aplikacja zaoferuje to, czego klient może oczekiwać podczas spotkania z doradcą w fizycznym oddziale czy dzwoniąc na infolinię. IKO, nasza aplikacja mobilna, stanie się najważniejszym i podstawowym sposobem kontaktu z bankiem i podstawowym miejsce podejmowania decyzji przez klienta” – dodał.

Zaznaczył, że „PKO Bank Polski jest bankiem uniwersalnym, który obsługuje całe pokolenia klientów: jedni korzystają tylko z obsługi oddziałowej, a inni są w pełni cyfrowi i w ogóle nie chodzą do banku”.

„Dotyczy to już 40-50 proc. użytkowników IKO. Zamiany w tym zakresie będą postępowały stopniowo, a placówki bankowe w coraz większym stopniu przekształcają się w centra edukacyjno–doradcze” – mówił prezes PKO BP.

źródło:

Zobacz więcej