RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent powoła nowy rząd Mateusza Morawieckiego

Uroczystość odbędzie się o godzinie 14.30 w Pałacu Prezydenckim (fot. PAP/Marcin Obara)

Prezydent Andrzej Duda powoła 15 listopada nowy rząd Mateusza Morawieckiego. Uroczystość odbędzie się o godzinie 14.30 w Pałacu Prezydenckim. Jeszcze tego samego popołudnia zaplanowano pierwsze posiedzenie rządu.  

Prezydent powierzył Mateuszowi Morawieckiemu misję tworzenia rządu

zobacz więcej

Skład rządu poza nowym ministrem sportu Mateusz Morawiecki przedstawił 8 listopada. Większość ministrów pozostanie na swoich stanowiskach.

Do rady ministrów dołączą: Michał Kurtyka, który stanie na czele ministerstwa klimatu, Małgorzata Jarosińska-Jedynak jako minister zarządzania funduszami, nowy minister finansów Tadeusz Kościński i Marlena Maląg, która pokieruje resortem rodziny, pracy i polityki społecznej.

Premier zapowiada, że jego rząd będzie kontynuował misję poprawy życia Polaków. Pierwszą kadencję Zjednoczonej Prawicy porównał do rozbiegu, po którym nastąpi skok rozwojowy, który pokaże, że wymarzony przez Polaków standard życia na poziomie europejskim jest coraz bliżej:

Prawdopodobnie 19 listopada prezes rady ministrów wygłosi w Sejmie expose. Jego założenia zostaną omówione na pierwszym posiedzeniu rządu, które odbędzie się w piątek po południu.

źródło:
Zobacz więcej