RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ortopeda z Częstochowy skazany za gwałt na pacjentce

Ortopeda z Częstochowy skazany został na więzienie za gwałt (fot. Shutterstock/Tinnakorn jorruang)
Ortopeda z Częstochowy skazany został na więzienie za gwałt (fot. Shutterstock/Tinnakorn jorruang)

Na cztery lata więzienia skazał częstochowski sąd ortopedę z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie. Oskarżono go, m.in. o gwałt na jednej z pacjentek.

Sąd zawiesił lekarza za kwestionowanie konieczności szczepień

Karę zawieszenia prawa wykonywania zawodu na rok wymierzył Okręgowy Sąd Lekarski w Łodzi Hubertowi Czerniakowi, lekarzowi z Opoczna, który...

zobacz więcej

Michał S. został zatrzymany, a potem aresztowany na początku października 2018 roku. Na policję zgłosiła się bowiem młoda kobieta, która powiedziała, że lekarz wykorzystał ją seksualnie podczas wizyty w szpitalnym gabinecie.

Kilka tygodni później na policję zgłosiła się kolejna pokrzywdzona. Powiedziała, że została przez tego samego lekarza wykorzystana seksualnie trzy lata wcześniej, także na terenie szpitala.

– Za zgwałcenie jednej z pacjentek sąd skazał oskarżonego na karę trzech i pół roku pozbawienia wolności. Za doprowadzenie innej do poddania się innej czynności seksualnej – na półtora roku. Wymierzył mu karę łączną w wymiarze czterech lat więzienia – powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie Dominik Bogacz.

Oprócz kary pozbawienia wolności, sąd zakazał lekarzowi wykonywania zawodu przez cztery lata. Zobowiązał go też do wypłaty pokrzywdzonym nawiązek w kwotach 50 tys. zł i 20 tys. zł Proces, z uwagi na charakter sprawy, toczył się z wyłączeniem jawności. Wyrok nie jest prawomocny.

źródło:

Zobacz więcej