Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Pereira: Deklaracje marszałka Senatu wydają się pozytywne, ale praktyka może zrobić swoje

Intencje i deklaracje marszałka Senatu wydają się pozytywne, aczkolwiek praktyka zawsze robi swoje; mogą się rozminąć w tym przypadku – ocenia Samuel Pereira, szef portalu tvp.info. W czwartek wieczorem, nowo wybrany marszałek izby wyższej parlamentu ma wygłosić orędzie. – Podobno chce w nim deklarować, że Senat nie będzie narzędziem blokującym Sejm – powiedział na antenie TVP Info Samuel Pereira. Jak jednak zauważył, deklaracje i praktyczne działania nie zawsze idą później w parze.

„Senat nie będzie narzędziem do blokowania Sejmu”

– W naszej odysei przez życie w poszukiwaniu szczęścia i spełnienia marzeń, jednym idzie łatwiej, innym trudniej niektórych ta wędrówka wyrzuca na...

zobacz więcej

Choć zapowiadane przez Tomasza Grodzkiego deklaracje wydają się – jak ocenia Pereira – pozytywne, czas na ich weryfikację dopiero nadejdzie. – Praktyka zawsze robi swoje i mogą w tym przypadku się rozminąć – stwierdził dziennikarz w programie „O tym się mówi”.

Rozmowa dotyczyła nowej kadencji parlamentu. Przed nami także kampania prezydencka. Zdaniem Samuela Pereiry, na pewno wpłynie ona na to, jak będzie wyglądać i kierować swoimi pracami nowy rząd. – Widać, że jest to forma kontynuacji, a nie rewolucyjnej zmiany, także osobowej – powiedział.

– Widać to też w działaniach w parlamencie. Mieliśmy koncyliacyjne słowa w dniu inauguracji, z drugiej strony była jednak bitewna atmosfera przy rozdzielaniu stanowisk w komisjach czy podczas głosowań w Senacie – przypomniał.

To, jaką wizję Senatu ma jego nowy marszałek dowiemy się już o godz. 20 – wtedy bowiem Tomasz Grodzki wygłosi orędzie do Polaków. Przemówienie transmitować będzie TVP1. Relacja z wystąpienia także na portalu tvp.info.

źródło:
Zobacz więcej