RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sekcje zwłok ofiar podejrzanego o zabójstwo trzech kobiet

Mężczyzna oskarżony o zabójstwa początkowo usłyszał zarzuty m.in. przywłaszczenia mienia kobiety oraz dokonania w czerwcu 2019 r. jej zabójstwa (fot.  Shutterstock/Skyward Kick Productions)
Mężczyzna oskarżony o zabójstwa początkowo usłyszał zarzuty m.in. przywłaszczenia mienia kobiety oraz dokonania w czerwcu 2019 r. jej zabójstwa (fot. Shutterstock/Skyward Kick Productions)

Przeprowadzono sekcje zwłok dwóch kobiet, które miał w okolicach Kołobrzegu zamordować mężczyzna podejrzany o zabójstwo w sumie trzech kobiet. Prokuratura czeka na wyniki badań.

Okrutny mord w Słupcy. Miał nacięte uszy i palce, był podpalany

W Koninie zakończył się proces dwóch kobiet oskarżonych o zamordowanie 68-latka ze Słupcy. Sąd uznał kobiety za winne. Mord był szczególnie...

zobacz więcej

W zeszłym tygodniu mężczyźnie przedstawiono zarzuty zabójstwa łącznie trzech kobiet w okolicach Kołobrzegu. Pierwszy z postawionych zarzutów dotyczył zabójstwa z czerwca 2019 r., dwa kolejne zabójstw z 2016 r. i 2018 r.

– W czwartek zostały przeprowadzone sądowo–lekarskie sekcje zwłok dwóch ofiar, których ciała zostały ujawnione w ubiegłym tygodniu w okolicach Kołobrzegu – powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska–Sochalska. Jak dodała, prokuratura czeka obecnie na ich wyniki.

Wcześniej przeprowadzono sekcję zwłok pierwszej ze znalezionych ofiar zabójstwa.

– Wstępne ustalenia i oględziny ciała wykazały, że ofiara miała obrażenia ciała w obrębie szyi, a także klatki piersiowej. Na temat narzędzia jakim zostały te obrażenia spowodowane w chwili obecnej prokuratura nie informuje – powiedziała Biranowska–Sochalska. Jak dodała, prokurator czeka na opinię biegłych w tym zakresie.

Jak powiedziała rzeczniczka prokuratury, w śledztwie status podejrzanego mają łącznie trzy osoby.

– Poza podejrzanym, któremu zarzuca się popełnienie zbrodni zabójstwa, podejrzanymi są również kobieta, a także mężczyzna, którzy usłyszeli zarzuty dotyczące popełnienia przestępstw przeciwko mieniu. Mowa m.in. o przestępstwach przywłaszczenia mienia i paserstwa – dodała Biranowska–Sochalska.

Z zazdrości zabił studentkę. Jego nazwisko znika z uczelni

Instytut Nauk Społecznych, Ekonomicznych i Politycznych w Lyonie wykluczył ze swej rady naukowej petersburskiego historyka Olega Sokołowa –...

zobacz więcej

Wszyscy podejrzani w tym śledztwie od momentu ich zatrzymania są tymczasowo aresztowani.

Mężczyzna oskarżony o zabójstwa początkowo usłyszał zarzuty m.in. przywłaszczenia mienia kobiety i dokonania w czerwcu 2019 r. jej zabójstwa. Nadzorujący śledztwo prokurator z „Archiwum X” – Działu do Spraw Cyberprzestępczości i Nowoczesnych Technologii Wykrywczych Prokuratury Okręgowej w Szczecinie – kilka dni później przedstawił mężczyźnie zarzuty dotyczące dokonania dwóch kolejnych zabójstw.

Z informacji śledczych wynika, że mężczyzna utrzymywał w przeszłości kontakty z dwiema innymi kobietami, które zaginęły w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach. Według prokuratury zaginięcia kobiet miały związek z niekorzystnym rozporządzeniem ich mieniem. Śledczy zgromadzili dowody, które pozwoliły na odnalezienie ciał obu poszukiwanych kobiet.

Jedna z nich została zamordowana wiosną 2016 r., druga w październiku 2018 r. Obie na terenie gminy Kołobrzeg.

Za zarzucane mężczyźnie czyny grozi nie mniej niż 12 lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

źródło:

Zobacz więcej