Zagraj w filmie o Paktofonice

(fot. Kino Świat)

Twórcy „Jesteś Bogiem” filmu o legendarnej grupie Paktofonika zapraszają do wzięcia udziału w koncercie upamiętniającym jednego z jej członków – Magika.

31 maja 2011 w katowickim Spodku odbędzie się wyjątkowy, darmowy koncert, będący częścią zdjęć do filmu „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida o legendarnym zespole hip-hopowym Paktofonika. Występ związanych z grupą artystów - Fokusa, Rahima, Dj Bambusa i Sot Beatboxa ma odwzorowywać pożegnalny koncert Paktofoniki z 2003 roku.

Fragmenty zarejestrowane w trakcie koncertu wydarzenia zostaną wykorzystane w filmie „Jesteś Bogiem”. Bezpłatny koncert to okazja dla wszystkich fanów Magika, by upamiętnić tragicznie zmarłego twórcę. Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w imprezie jest odwiedzenie strony www.jestesbogiem.com.pl i wypełnienie właściwego formularza rejestracyjnego.

„Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida, to oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza – „Magika” (Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta – „Rahima” (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera – „Fokusa” (nagrodzony Złotymi Lwami za rolę w „Chrzcie” Tomasz Schuchardt) rzesze wiernych fanów PFK, a także kinomani spragnieni prawdziwego obrazu Polski, prześledzą losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki oryginalnym utworom, takim jak słynny „Jestem Bogiem”, stali się głosem pokolenia młodych Polaków.

U boku młodych aktorów wystąpili między innymi: Marcin Dorocińcki („Rewers”, „Pitbull”, „Idealny facet dla mojej dziewczyny”), Dorota Kolak (Złote Lwy Festiwalu w Gdyni za rolę w „Jestem twój”, „Ile waży koń trojański”), Przemysław Bluszcz („Świadek koronny”, „Mała Moskwa”, „Kołysanka”) i Arkadiusz Jakubik ( „Wesele”, „Dom zły”, „Rozmowy nocą”). Obraz „Jesteś Bogiem”, produkowany jest w studiu Kadr, mającym na koncie głośną „Salę samobójców” i nagrodzony m.in. Złotymi Lwami „Rewers”.

źródło:
Zobacz więcej