Okradali ludzi metodą na kolec. Przed policją uciekali przez okna

Czterech mężczyzn trafiło do aresztu, jeden został objęty policyjnym dozorem (fot. Policja)

Warszawscy funkcjonariusze zatrzymali pięciu obywateli Gruzji. Mężczyźni mieli się dopuszczać kradzieży na kolec, czyli związanych z przebijaniem jednej z opon auta. W momencie zatrzymania przez policję podejrzani wyskoczyli przez okna i próbowali uciec.

Tragiczny wypadek na wiadukcie. Cysterna spadła w przepaść [WIDEO]

Tragiczny wypadek w Słowenii. Kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadącą sąsiednim pasem cysternę. Ciężarówka...

zobacz więcej

Kryminalni z warszawskiego Ursynowa dostali informacje o trzech obywatelach Gruzji, którzy dokonywali kradzieży metodą na tzw. kolec. Polega ona na tym, że sprawcy przebijają oponę w zaparkowanym samochodzie, następnie czekają na użytkownika pojazdu, który po przejechaniu krótkiego dystansu orientuje się, że ma jakiś problem.

Nieświadomy zagrożenia kierowca, zestresowany problemem, wysiada z auta, by zająć się kołem i zostawia otwarte drzwi. Wtedy wkraczają przestępcy, którzy błyskawicznie plądrują samochód i zabierają wszystko, co wpadnie im w ręce. Przeważnie jest to portfel i telefon.

Dwóch z mężczyzn sprzedawało ostatnio łupy w jednym z lombardów na warszawskiej Pradze. Tam czekali na nich kryminalni. Podejrzani próbowali uciekać autem, ale szybko zostali dogonieni i zatrzymani. W ich pojeździe policjanci znaleźli kolce, noże, śrubokręty oraz radiostację.

Witold Pilecki bohaterem Netflixa? Ciekawa inicjatywa posłów

„Zachęcamy Netflixa do stworzenia produkcji przedstawiającej polskich bohaterów wojennych” – piszą w sieci posłowie Porozumienia. – Nasz pomysł...

zobacz więcej

Na tym jednak nie koniec. Funkcjonariusze ustalili, że trzeci ze sprawców przebywa w hotelu pracowniczym w podwarszawskiej miejscowości. Tam w jednym z pokoi policjanci zastali trzech mężczyzn, którzy natychmiast rzucili się do ucieczki.

Zbiec próbowali, wyskakując przez okna. Po krótkim pościgu wszyscy zostali jednak zatrzymani.

Okazało się, że oprócz szukanego trzeciego podejrzewanego o kradzież na kolec, wśród zatrzymanych jest dwóch mężczyzn podejrzewanych o liczne kradzieże sklepowe w mokotowskiej galerii handlowej. Byli oni poszukiwani do innego postępowania.

W wyniku przeszukania pokoju hotelowego zajmowanego przez zatrzymanych kryminalni znaleźli magnesy do zdejmowania zabezpieczeń sklepowych, torby wyłożone folią aluminiową, cążki do drutu i inne przedmioty wykorzystywane przy kradzieżach sklepowych. Zabezpieczono też kilkanaście umów z lombardami, które teraz będą analizowane oraz środki uderzające, należące do jednego z zatrzymanych.

Cała ekipa została przewieziona na ursynowski komisariat, gdzie spędziła noc. Następnego dnia mężczyźni usłyszeli zarzuty. Oprócz popełnienia kradzieży, jednemu z podejrzanych zarzucono posiadanie narkotyków, a innemu podawanie fałszywych danych osobowych.

Policjanci przy wsparciu prokuratora wystąpili o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i umieścił za kratkami czterech z nich na okres trzech miesięcy. Jeden został objęty policyjnym dozorem i będzie musiał stawiać się na komendzie w wyznaczonych terminach.

źródło:
Zobacz więcej