RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Włodzimierz Czarzasty: Połączenie SLD z Wiosną to będzie konsolidacja

Nowe doniesienia ws. zmian w Lewicy (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki)
Nowe doniesienia ws. zmian w Lewicy (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki)

– Lewica w Sejmie nie będzie totalną opozycją – zapowiedział lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty. Podkreślił, że Lewica zamierza popierać „dobre projekty” różnych ugrupowań. W wywiadzie zdradził także, jak będzie wyglądać połączenie SLD z Wiosną.

ABW zatrzymała Szymona B. Chodzi o wyłudzenia VAT

ABW zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą wyłudzającą zwrot podatku VAT oraz dotacje z Polskiej Agencji...

zobacz więcej

– Idzie dobry czas dla lewicy – ocenił Czarzasty w radiowej Trójce. Pytany o możliwe spory między partiami tworzącymi klub do którego należy zapewnił, że „na lewicy jest luzik i dystans”. – Idziemy wspólnie do przyszłości – dodał.

Czarzasty zadeklarował też, że Lewica w Sejmie nie będzie totalną opozycją. – Te rzeczy, które będą dobrze, rozsądnie zgłaszane przez inne frakcje, będziemy popierali – obiecywał.

Zapowiedział przy tym, że klub Lewicy nie poprze zgłoszonego przez posłów PiS projektu znoszącego ograniczenie górnego limitu składek emerytalnych i rentowych, czyli tzw. 30-krotności.

Czarzasty został też zapytany o zapowiadane zjednoczenie SLD z partią Wiosna Roberta Biedronia. Zapewnił, że nie będzie to polegać na wchłonięciu Wiosny przez Sojusz. – To nie są takie zasady, nie ma takiego pomysłu – dodał.

Tragiczny wypadek na wiadukcie. Cysterna spadła w przepaść [WIDEO]

Tragiczny wypadek w Słowenii. Kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadącą sąsiednim pasem cysternę. Ciężarówka...

zobacz więcej

Wyjaśniając zasady na jakich SLD ma się połączyć z Wiosną Czarzasty stwierdził, że to będzie konsolidacja, która zapewni lewicy w Polsce większe poparcie wśród wyborców niż to, które te dwie formacje uzyskałyby startując w wyborach oddzielnie.

– Chcemy się po prostu zjednoczyć – powiedział. Przyznał, że po takim zjednoczeniu powstanie nowa partia, z nową nazwą, „która będzie wsparta przez ludzi kilku pokoleń”. Zapewnił też, że Wiosna chce zjednoczenia tak samo jak SLD.

Czarzasty poinformował też, że zjednoczenie może dotyczyć nie tylko SLD i Wiosny, ale też innych, „mniejszych partii”, którym została złożona oferta przyłączenia się do nowej lewicowej formacji.

Szef SLD powiedział też, że na temat przyłączenia się do tej partii rozmawia z kilkoma stowarzyszeniami i fundacjami. – Lewica ma różne odcienie i wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy – powiedział.

Szef SLD mówił też, że formacje tworzące klub Lewicy pokazały, że są dogadane. – Klub został powołany jednomyślnie, wszystkie głosowania są jednomyślne – stwierdził.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej