RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Reprezentacja leci na mecz z Izraelem bez Arkadiusza Milika

Polscy piłkarze zagrają w sobotę z Izraelem. (fot. PressFocus/MB Media/Getty Images)

Reprezentacja Polski zgodnie z planem wyleci w piątek, 15 listopada 2019 roku do Izraela. Na stadionie Teddy w Jerozolimie rozegra w sobotę o godz. 20.45 spotkanie eliminacji mistrzostw Europy EURO 2020.

Niepokój wśród kadrowiczów przed meczem z Izraelem

Reprezentacja Polski ma w piątek rano polecieć do Izraela na przedostatni mecz eliminacyjny Euro 2020. Przygotowania do spotkania nie przebiegają...

zobacz więcej

Zagrożenie dla rozegrania meczu stanowił artyleryjski ostrzał Strefy Gazy. Oficjalnie przerwano go w czwartek, ale od kilku dni niekomfortową sytuację odczuwali piłkarze, działacze PZPN i kibice. Głos zabrała nawet minister kultury i sportu Izraela, Miri Regev, aby uspokoić nastroje.

„Państwo Izrael jest świadome, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa polskiej drużynie i delegacji. Zrobimy wszystko, co konieczne, aby je zagwarantować. Pragniemy podkreślić, że nie ma obecnie przeszkód, aby zgodnie z planem rozegrać mecz w Jerozolimie, gdzie życie toczy się zupełnie normalnie” – napisała minister do Polskiego Związku Piłki Nożnej w specjalnym liście.

Rzecznik izraelskiej armii: Operacja w Strefie Gazy zakończyła się

Rzecznik izraelskiej armii oświadczył, że dwudniowa operacja militarna w Strefie Gazy „zakończyła się”; potwierdził tym samym informacje o...

zobacz więcej

Gospodarze meczu zaapelowali jednocześnie do polskich kibiców o odpowiedzialność, dyscyplinę i bezwzględne zastosowanie się do przepisów prawnych obowiązujących na terenie państwa Izrael. Na starcie Biało-Czerwonych wybiera się około 2 tysięcy kibiców.

A co nowego w reprezentacji? Do Napolu wrócił kontuzjowany Arkadiusz Milik. Napastnik pewnie będzie się kurował, ale także zastanawiał, czy przedłużyć kontrakt z SSC Napoli. Tam zaczyna się dziać coś niedobrego: kibice szantażują zawodników, napadane są ich rodziny (choćby żona Piotra Zielińskiego!), prezes wymyśla dziwne kary. Czy Polacy zostaną pod Wezuwiuszem okaże się wkrótce.

Nie wiadomo, czy w sobotę zagrają pomocnicy Lokomotiwu Moskwa. Maciej Rybus narzeka na kontuzję mięśnia, a Grzegorz Krychowiak wciąż odczuwa skutki wstrząśnienia mózgu z ostatniego, ligowego meczu w lidze rosyjskiej.

Początek meczu z Izraelem w sobotę o godz. 20.45.

źródło:

Zobacz więcej