ABW zatrzymała Szymona B. Chodzi o wyłudzenia VAT

ABW zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą wyłudzającą zwrot podatku VAT oraz dotacje z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Powiązani z Brunonem K. szykowali zamach. ABW zatrzymała dwóch podejrzanych

Dwie osoby podejrzewane o przygotowywanie ataków z użyciem materiałów wybuchowych zatrzymała ABW w Warszawie i Szczecinie – poinformował rzecznik...

zobacz więcej

Jak poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, Szymonowi B. przedstawiono zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, prania pieniędzy, a także oszustw podatkowych.

Z materiałów śledztwa wynika, że członkowie grupy dopuszczali się oszustw podatkowych polegających na obrocie maszynami o znacznie zawyżonej wartości.

W wyniku tych działań grupa wyłudzała nienależny zwrot podatku VAT oraz dotacje z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na kwotę około 13 mln zł, a także podejmowała czynności związane z tak zwanym praniem brudnych pieniędzy w postaci zlecania wypłat gotówkowych oraz przelewów środków w kwocie ponad 4 mln zł pomiędzy rachunkami wielu firm.

Mężczyzna został aresztowany na dwa miesiące.

źródło:
Zobacz więcej