RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Akcja CBA, przeszukania w całym kraju. Śledztwo ws. Przewozów Regionalnych

Agenci bydgoskiej delegatury CBA przeprowadzili na terenie kilku województw przeszukania w związku ze śledztwem dotyczącym wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Przewozom Regionalnym. Czynności realizowane są w oparciu o postanowienia wydane przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy.

CBA zatrzymało trzy osoby. Wielkie straty w Zarządzie Województwa Lubelskiego

Funkcjonariusze lubelskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy osoby w śledztwie w sprawie wyłudzenia co najmniej 200...

zobacz więcej

Jak powiedział w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik CBA Temistokles Brodowski, funkcjonariusze z Bydgoszczy przy współudziale agentów z innych delegatur Biura prowadzą na terenie kilku województw przeszukania i zatrzymania rzeczy.

Chodzi o firmy zajmujące się usługami serwisowymi i naprawczymi lokomotyw, wagonów i ich elementów, w tym, m.in. silników i skrzyni biegów. Firmy te świadczą usługi dla przewoźników kolejowych z niemal całej Polski.

– Dokumentacja zabezpieczana jest w Przewozach Regionalnych, Szybkiej Kolei Miejskiej i Urzędzie Transportu Kolejowego. Działania prowadzone są w 11 lokalizacjach, m. in. w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Olsztynie, Gdyni i Zielonej Górze – podał Brodowski.

Czynności realizowane są w oparciu o postanowienia wydane przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy. Agenci zabezpieczają dokumentację i sprzęt elektroniczny w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Przewozom Regionalnym Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

źródło:
Zobacz więcej