Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Słowacki rząd ogłosi żałobę narodową w związku z wypadkiem autobusu

Do wypadku doszło, gdy ciężarówka przewożąca kamienie i gruz, przewróciła się, zjeżdżając ze wzgórza (fot. Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru)

Słowacki rząd spotka się o godz. 11 na nadzwyczajnym posiedzeniu w związku z tragicznym w skutkach wypadkiem autobusu, do którego doszło we środę. Zginęło w nim 12 osób, w tym czworo dzieci, a 15 jest rannych. Premier Słowacji Peter Pellegrini zapowiedział, że rada ministrów zajmie się uchwałą o ogłoszeniu piątku dniem żałoby narodowej.

12 osób nie żyje po zderzeniu autokaru z ciężarówką

Co najmniej 13 osób zginęło, a 20 zostało rannych w wypadku autokaru w pobliżu miejscowości Nitrianske Hrnčiarovce na Słowacji. Autokar zderzył się...

zobacz więcej

Szef rządu w związku z wypadkiem skrócił wizytę na Cyprze i w nocy udał się na miejsce katastrofy w pobliżu miejscowości Nitrianske Hrnčiarovce.

Podziękował służbom ratowniczym za sprawne działanie po tym, jak mówił – najtragiczniejszym wypadku drogowym w najnowszej historii kraju. Peter Pellegrini poinformował, że według służb medycznych, liczba ofiar śmiertelnych nie powinna wzrosnąć, mimo że część rannych ma poważne obrażenia.

Do wypadku doszło, gdy ciężarówka przewożąca kamienie i gruz przewróciła się, zjeżdżając ze wzgórza. Uderzył w nią autobus, który następnie wpadł do rowu i także przewrócił się na bok. Auto ciężarowe najprawdopodobniej było przeciążone.

źródło:
Zobacz więcej